Trwa ładowanie...
d1wkiz7

WP dla edukacji. Quizy, lekcje online, muzyczne zajęcia dla maluchów. Sprawdź, co przygotowaliśmy

Home office i szkoła online – taką rzeczywistość mamy w obliczu pandemii. Nauczyciele, rodzice i uczniowie muszą sobie z tym poradzić. Chcemy im pomóc, dlatego w WP wystartowaliśmy z kilkoma inicjatywami, które mogą ułatwić wszystkim naukę poza szkołą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkoła online? Da się! Sprawdźcie, jak chcemy wam to ułatwić
Szkoła online? Da się! Sprawdźcie, jak chcemy wam to ułatwić (East News)
d1wkiz7

Lekcje online

Od 19 marca na WP Pilocie można korzystać z lekcji online. Doświadczeni nauczyciele – korepetytorzy przez 90 minut pomagają w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty. Przed pandemią koronawirusa egzamin z całego materiału szkoły podstawowej zaplanowany był na 21-23 kwietnia i na razie nie słychać o tym, by miało się to zmienić. Dlatego lekcje online prowadzone są cały czas.

– Zdajemy sobie sprawę z niepokoju tysięcy uczniów szkół publicznych i ich rodziców, którzy muszą sami w domu, bez pomocy nauczycieli przerabiać program. Chcemy im pomóc. Lekcje będą składać się z dwóch części. W pierwszej będzie to wykład z prezentacją. W drugiej nauczyciel będzie odpowiadał na pytania widzów i pomagał rozwiązywać zadania, które mogą być dla uczniów kłopotliwe – mówi prezes WP Pilota Tomasz Machała.

d1wkiz7

WP Pilot to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online. Usługa jest dostępna poprzez stronę internetową, aplikacje na platformy Android, iOS, Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay.

Lekcje oglądać można o godzinie 17.00. W najbliższych dniach nauczyciele będą rozwiązywali próbne testy z matematyki i angielskiego.

Quizy? Dobra powtórka!

Jak wykorzystać tak prostą rozrywkę jak internetowy quiz i przekuć to w powtórkę materiału z lekcji? Redakcje WP Książki i WP Tech razem z wydawnictwem Operon przygotowują quizy m.in. z historii, języka polskiego, z chemii a nawet z matematyki.

d1wkiz7

Ile lat trwała akcja "Iliady"? Co to jest funkcja fatyczna? Możecie sprawdzić, jakie będą odpowiedzi w quizie dla maturzystów. Kto napisał "Balladynę"? To pytanie z jednego z quizów dla ósmoklasistów.

1 kwietnia w serwisie WP Książki będzie można rozwiązać quiz z angielskiego (dla ósmoklasisty i drugi, dla maturzysty). Następnego dnia w serwisie WP Tech opublikujemy quizy z chemii. W kolejnych dniach sprawdzimy wiedzę z historii, fizyki, geografii i wiedzy o społeczeństwie.

Czytają najlepsi

W związku z pandemią zamknięto nie tylko szkoły, ale też wszystkie instytucje kultury. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

d1wkiz7

W ramach solidarności z autorami w potrzebie Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje cyklicznie "UL z książkami". To wirtualne spotkania z pisarzami, które oglądać można na stronie głównej Wirtualnej Polski i na profilu stowarzyszenia na Facebooku.

O swoich książkach opowiadali już Jacek Dehnel, Zygmunt Miłoszewski i Sylwia Chutnik.

Muzyka i poczta dla najmłodszych

A co, gdy już odrobimy lekcje, przećwiczymy materiał dzięki quizom i posłuchamy opowieści pisarzy? Przyda się trochę rozrywki. Dzięki Open FM można też zaplanować zajęcia dla maluchów.

d1wkiz7

W Open FM przygotowaliśmy propozycję dla najmłodszych uczniów – dzieci wczesnoszkolnych oraz zerówkowiczów. W stacji radiowej Kids – Muzyka & Ciekawostki znajdą oni garść krótkich informacji ze świata, przeplatanych starannie dobranymi piosenkami.

Ciekawostki są pogrupowane w pięciu różnych kategoriach tematycznych: Kosmos i planety, Królestwo zwierząt, Nauka dla malucha, Palcem po mapie i Świat dinozaurów.

- Z kolei muzyka w tej stacji jest skierowana jednocześnie do dzieci i ich rodziców – to miks najlepszych piosenek dla dzieci oraz przebojów muzyki pop, dobranych pod kątem przyjaznego brzmienia dla młodszych słuchaczy. Dzięki temu stacji rodzice mogą słuchać radia razem z dziećmi, bawiąc się i ucząc jednocześnie – wyjaśnia Jakub Ambrożewski z Open FM.

Wieczorem w stacji pojawia się specjalne pasmo ze spokojną muzyką do snu.

d1wkiz7

Stacja jest dostępna na wszystkich platformach radia Open FM – poprzez stronę www, wersjach desktop i mobile oraz w darmowych aplikacjach mobilnych na systemy Android i iOS.

Uzupełnieniem tych inicjatyw jest poczta dla juniora dostępna na WP.

Konto Junior pozwala dzieciom i młodzieży poniżej 16. roku życia na swobodne korzystanie z funkcjonalności Poczty. Wystarczy wejść na stronę WP Poczty lub poczty o2, wypełnić dane potrzebne przy rejestracji, a następnie podać adres mailowy rodzica lub opiekuna prawnego, na który zostanie wysłany link aktywacyjny potwierdzający założenie konta wraz z informacjami prawnymi oraz o przetwarzaniu danych osobowych. Link jest ważny 7 dni.

W momencie, gdy konto zostanie zweryfikowane przez rodzica lub opiekuna prawnego, użytkownik Konta Junior może zacząć korzystać z Poczty. Jeżeli aktywacja nie nastąpi po tym czasie, adres zostanie usunięty.

Konto Junior powstał z myślą o młodszych użytkownikach, ponieważ wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo ich danych w sieci. Chcieliśmy, aby rodzice i opiekunowie mieli pełną świadomość na temat tego procesu oraz wszystkich informacji prawnych niezbędnych przy rejestracji konta.

d1wkiz7

Podziel się opinią

Share
d1wkiz7
d1wkiz7