Trwa ładowanie...

WP dla edukacji. Quizy, lekcje online, muzyczne zajęcia dla maluchów. Sprawdź, co przygotowaliśmy

Home office i szkoła online – taką rzeczywistość mamy w obliczu pandemii. Nauczyciele, rodzice i uczniowie muszą sobie z tym poradzić. Chcemy im pomóc, dlatego w WP wystartowaliśmy z kilkoma inicjatywami, które mogą ułatwić wszystkim naukę poza szkołą.

WP dla edukacji. Quizy, lekcje online, muzyczne zajęcia dla maluchów. Sprawdź, co przygotowaliśmyŹródło: East News
d1qod24
d1qod24

Lekcje online

Od 19 marca na WP Pilocie można korzystać z lekcji online. Doświadczeni nauczyciele – korepetytorzy przez 90 minut pomagają w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty. Przed pandemią koronawirusa egzamin z całego materiału szkoły podstawowej zaplanowany był na 21-23 kwietnia i na razie nie słychać o tym, by miało się to zmienić. Dlatego lekcje online prowadzone są cały czas.

– Zdajemy sobie sprawę z niepokoju tysięcy uczniów szkół publicznych i ich rodziców, którzy muszą sami w domu, bez pomocy nauczycieli przerabiać program. Chcemy im pomóc. Lekcje będą składać się z dwóch części. W pierwszej będzie to wykład z prezentacją. W drugiej nauczyciel będzie odpowiadał na pytania widzów i pomagał rozwiązywać zadania, które mogą być dla uczniów kłopotliwe – mówi prezes WP Pilota Tomasz Machała.

WP Pilot to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online. Usługa jest dostępna poprzez stronę internetową, aplikacje na platformy Android, iOS, Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay.

Lekcje oglądać można o godzinie 17.00. W najbliższych dniach nauczyciele będą rozwiązywali próbne testy z matematyki i angielskiego.

d1qod24

Quizy? Dobra powtórka!

Jak wykorzystać tak prostą rozrywkę jak internetowy quiz i przekuć to w powtórkę materiału z lekcji? Redakcje WP Książki i WP Tech razem z wydawnictwem Operon przygotowują quizy m.in. z historii, języka polskiego, z chemii a nawet z matematyki.

1 kwietnia w serwisie WP Książki będzie można rozwiązać quiz z angielskiego (dla ósmoklasisty i drugi, dla maturzysty). Następnego dnia w serwisie WP Tech opublikujemy quizy z chemii. W kolejnych dniach sprawdzimy wiedzę z historii, fizyki, geografii i wiedzy o społeczeństwie.

Czytają najlepsi

W związku z pandemią zamknięto nie tylko szkoły, ale też wszystkie instytucje kultury. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

d1qod24

W ramach solidarności z autorami w potrzebie Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje cyklicznie "UL z książkami". To wirtualne spotkania z pisarzami, które oglądać można na stronie głównej Wirtualnej Polski i na profilu stowarzyszenia na Facebooku.

Muzyka i poczta dla najmłodszych

A co, gdy już odrobimy lekcje, przećwiczymy materiał dzięki quizom i posłuchamy opowieści pisarzy? Przyda się trochę rozrywki. Dzięki Open FM można też zaplanować zajęcia dla maluchów.

d1qod24

W Open FM przygotowaliśmy propozycję dla najmłodszych uczniów – dzieci wczesnoszkolnych oraz zerówkowiczów. W stacji radiowej Kids – Muzyka & Ciekawostki znajdą oni garść krótkich informacji ze świata, przeplatanych starannie dobranymi piosenkami.

Ciekawostki są pogrupowane w pięciu różnych kategoriach tematycznych: Kosmos i planety, Królestwo zwierząt, Nauka dla malucha, Palcem po mapie i Świat dinozaurów.

- Z kolei muzyka w tej stacji jest skierowana jednocześnie do dzieci i ich rodziców – to miks najlepszych piosenek dla dzieci oraz przebojów muzyki pop, dobranych pod kątem przyjaznego brzmienia dla młodszych słuchaczy. Dzięki temu stacji rodzice mogą słuchać radia razem z dziećmi, bawiąc się i ucząc jednocześnie – wyjaśnia Jakub Ambrożewski z Open FM.

d1qod24

Wieczorem w stacji pojawia się specjalne pasmo ze spokojną muzyką do snu.

Stacja jest dostępna na wszystkich platformach radia Open FM – poprzez stronę www, wersjach desktop i mobile oraz w darmowych aplikacjach mobilnych na systemy Android i iOS.

Uzupełnieniem tych inicjatyw jest poczta dla juniora dostępna na WP.

Konto Junior pozwala dzieciom i młodzieży poniżej 16. roku życia na swobodne korzystanie z funkcjonalności Poczty. Wystarczy wejść na stronę WP Poczty lub poczty o2, wypełnić dane potrzebne przy rejestracji, a następnie podać adres mailowy rodzica lub opiekuna prawnego, na który zostanie wysłany link aktywacyjny potwierdzający założenie konta wraz z informacjami prawnymi oraz o przetwarzaniu danych osobowych. Link jest ważny 7 dni.

d1qod24

W momencie, gdy konto zostanie zweryfikowane przez rodzica lub opiekuna prawnego, użytkownik Konta Junior może zacząć korzystać z Poczty. Jeżeli aktywacja nie nastąpi po tym czasie, adres zostanie usunięty.

Konto Junior powstał z myślą o młodszych użytkownikach, ponieważ wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo ich danych w sieci. Chcieliśmy, aby rodzice i opiekunowie mieli pełną świadomość na temat tego procesu oraz wszystkich informacji prawnych niezbędnych przy rejestracji konta.

d1qod24
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qod24