Trwa ładowanie...
d2r0cvr

Werset Wydawnictwo

werset.pl
Źródło: werset.pl

Werset Wydawnictwo istnieje na dość trudnym lokalnym rynku wydawniczym od drugiej połowy lat 90. Być może kluczem do sukcesu jest dbałość o poziom artystyczny i nieustanne trzymanie się wysokich norm edytorskich w Werset Wydawnictwie.

Werset Wydawnictwo – historia

Werset Wydawnictwo istnieje na lubelskim rynku od 1997 roku. Pierwotna siedziba mieściła się na jednym z osiedli niedaleko centrum miasta. Od 2010 roku Werset Wydawnictwo usytuowane jest w samym centrum Lublina, nieopodal szkół wyższych, co ułatwia współpracę z potencjalnymi klientami, zarówno czytelnikami, jak i autorami. Budżety projektów, które publikuje Werset Wydawnictwo, to przede wszystkim środki własne, ale także liczne dotacje, chociażby ze strony ministerstw, urzędów i pozyskanych prywatnych sponsorów. Sprzedaż odbywa się przez stronę wydawnictwa, współpracujące z nim księgarnie oraz dystrybucję hurtową.

Werset Wydawnictwo – oferta

Werset Wydawnictwo ma szeroką ofertę literacką. Podczas dwóch dekad działalności opublikowano tutaj pozycje z zakresu nauki (humanistyka oraz nauki ścisłe), językoznawstwa, dydaktyki, literatury pięknej, regionalistycznej, języków obcych, eseistyki, historii, różnego rodzaju poradniki, wspomnienia czy przewodniki. Plan wydawniczy Werset Wydawnictwa obejmuje również opracowania komputerowe, szczególną opiekę redakcyjną, roztaczaną nad autorami, działalność promocyjną, spotkania autorskie, zlecenia recenzyjne oraz działalność w internecie.

Werset Wydawnictwo – autorzy

Książki Werset Wydawnictwa to nie tylko pozycje autorów związanych z Lubelszczyzną. W ofercie znajdziemy m.in. dzieła takich osób, jak geograf i podróżnik Adam Bajcar, aktor i poeta Jonatan Barkai, historyk Jacek Chachaj, profesor i ekolog Zofia Fischer, dentystka i artystka Anna Keryl, żołnierz AK Zofia Leszczyńska czy Irit Kuper, pisarka z powołania, która wyemigrowała do Izraela. Werset Wydawnictwo publikuje ponadto Jana Stanisława Łosia, Danutę Mitosek-Sabbo, Jadwigę Michałowską, Jarosława Rabińskiego, Czesława Rajcę, Elżbietę Wicha-Wauben oraz Césara Rosales-Miranda.

d2r0cvr
Werset Wydawnictwo
Rok powstania

1997

Adres

ul. Radziszewskiego 8/216

Kod i miasto

20-031 Lublin

Numer telefonu

(81) 533 53 53

Adres WWW strony internetowej

http://www.werset.pl

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r0cvr
d2r0cvr
d2r0cvr