Trwa ładowanie...
d3uhdia
17-02-2021 12:00

Usagi Yojimbo. Saga. Księga 7

książka
Oceń jako pierwszy:
d3uhdia
Usagi Yojimbo. Saga. Księga 7
Tytuł oryginalny

Usagi 7 Usagi Yojimbo Saga vol. 7

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nowe wydanie popularnej serii „Usagi Yojimbo”.

Siódma księga zbiera historie wydane w tomach „Zdrajcy ziemi”, „Miasto zwane piekłem” i „Czerwony Skorpion”.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie Usagi mierzy się z gangiem Czerwonego Skorpiona terroryzującym okolicę. Odważny królik trafia na ślady jego bandyckiej działalności wszędzie tam, gdzie się pojawi. Stara się przeciwstawić przestępcom, jednak sprawy przybierają dramatyczny obrót, kiedy Usagi zostaje posądzony o członkostwo w gangu. Nie pozostaje mu nic innego, jak obronić swoje dobre imię. Długouchy ronin będzie również ratował opętaną przyjaciółkę Kitsune przed hordą nieumarłych, próbował przywrócić spokój w miasteczku, które dwóch rywalizujących hersztów band zamieniło w piekło występku i okrucieństwa, a także wpadnie na trop zabójcy swojego dawnego pana, wskutek czego zostanie wystawiony na próbę cięższą niż kiedykolwiek, rozdarty między powinnościami honoru a pragnieniem zemsty.

Seria "Usagi Yojimbo Saga" to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Usagi Yojimbo. Saga. Księga 7
Numer ISBN

978-83-281-4903-8

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

600

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uhdia
d3uhdia
d3uhdia
d3uhdia