Trwa ładowanie...
d1n7e70
29-06-2020 11:00

Usagi Yojimbo: Początek. Tom 2

książka
Oceń jako pierwszy:
d1n7e70
Usagi Yojimbo: Początek. Tom 2
Tytuł oryginalny

Usagi Yojimbo: Lone Goat and Kid, Usagi Yojimbo: Circles, Usagi Yojimbo: Gen’s Story

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Usagi Yojimbo: Początek” to dwuczęściowa seria zawierająca pierwsze tomy przygód królika ronina, poprzedzające historie zebrane w serii „Usagi Yojimbo Saga”.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

Usagi wraca do rodzinnej wioski i ze zdziwieniem odkrywa, jak wiele się w niej zmieniło. Ronin znów spotka czarującą złodziejkę Kitsune, która bez skrupułów potrafi wykorzystać swój urok, żeby zdobyć kolejną sakiewkę, a także pozna przeszłość Gena – łowcy nagród o zaskakująco wrażliwym sercu. Będzie miał również okazję uczestniczyć w barwnym święcie latawców oraz pomóc duchowi bohaterskiego generała w zakończeniu rytuału seppuku.

„Usagi Yojimbo: Początek” to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Księga druga zawiera materiały opublikowane w tomach: „Samotny kozioł i koziołek” „Kręgi” i „Gen”. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai.

Usagi Yojimbo: Początek. Tom 2
Numer ISBN

978-83-281-9882-1

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

480

Język

polski

d1n7e70

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n7e70
d1n7e70
d1n7e70
d1n7e70