Trwa ładowanie...
dkqqv8h
dkqqv8h

Usagi Yojimbo: Początek, księga 1

książka
Oceń jako pierwszy:
Usagi Yojimbo: Początek, księga 1
Tytuł oryginalny

Usagi Yojimbo Book 1

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Usagi Yojimbo: Początek, księga 1
Materiały prasowe

„Usagi Yojimbo: Początek” to dwuczęściowa seria zawierająca pierwsze tomy przygód królika ronina, poprzedzające historie zebrane w serii „Usagi Yojimbo Saga”.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie poznajemy Usagiego, a także jego mistrza Katsuichiego, który z młodego i niedoświadczonego adepta miecza uczynił prawdziwego wojownika. Dowiadujemy się, co wydarzyło się podczas bitwy na równinie Adachi. Usagi spotyka także łowcę nagród Gena, z którym jego droga jeszcze wiele razy się przetnie, oraz Zato-Ino – niewidomego mistrza miecza, którego wyróżnia doskonały węch.

„Usagi Yojimbo: Początek” to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Księga pierwsza zawiera materiały opublikowane w tomach: „Ronin”, „Samuraj”, „Droga wędrowca”, „Spisek ryczącego smoka”. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai.

Usagi Yojimbo: Początek, księga 1
Numer ISBN

978-83-281-9849-4

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

576

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dkqqv8h
dkqqv8h
dkqqv8h
dkqqv8h
dkqqv8h