ycipk-acsl1q
ycipk-acsl1q

Terri Irwin

Terri oraz Steven Irwin doczekali się dwójki dzieci East News
Podziel się

Na początku pracy zawodowej Terri Irwin prowadziła ośrodek rehabilitacji rannych drapieżnych ssaków. Zwierzęta kochała i pomagała im już od wczesnego dzieciństwa. W pewnym momencie miała w domu 15 kotów, psa i kilka ptaków. Aktywistka ma dwie starsze siostry.

Terri Irwin – życiorys

ycipk-acsl1q

Theresa Elizabeth Raines przyszła na świat w Stanach Zjednoczonych. Świat poznał przyrodniczkę dzięki mężowi, Stevenowi Irwinowi, zmarłemu tragicznie w 2006 roku w wyniku ataku płaszczki słynnemu Łowcy Krokodyli. Para doczekała się córki i syna. Razem prowadzili liczne telewizyjne programy przyrodnicze, takie jak ”Łowca Krokodyli” czy ”Świat według Bindi”. Terri Irwin przyjęła na część ukochanego męża australijskie obywatelstwo w 2009 roku, a obecnie mieszka w Australii, gdzie jest właścicielką zoo.

Terri Irwin – życie prywatne

Wieloletnim przyjacielem rodziny Irwinów jest aktor Russel Crowe. Media plotkowały, że gwiazdor był związany z Terri Irwin, co nie zostało oficjalnie potwierdzone. Za to w 2018 roku w jednym z wywiadów Terri wyznała, że nie umawia się od czasu zostania wdową i jest szczęśliwa, chociaż bardzo tęskni ze mężem.

Terri Irwin – książki i nagrody

W 1996 roku nakładem Vesper Wydawnictwo ukazała się na rynku literackim w Polsce książka Terri Irwin. Napisana wraz z mężem pozycja to autobiografia pary podróżników i przyrodników.

ycipk-acsl1q

Terri Irwin jest laureatką medalu Order of Australia (2006) oraz nagrody Queensland Telstra Business Women's Award (2007). Ma na koncie również honorowy doktora Uniwersytetu w Queensland oraz dotarcie do finału plebiscytu Australijka Roku (2014).

Terri Irwin - Szczegóły autora
Data urodzenia

20.07.1964

Miejsce urodzenia

Eugene, Oregon, USA

Bibliografia
ycipk-acsl1q
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-acsl1q
ycipk-acsl1q