Trwa ładowanie...
d20kd5t

Steve Irwin

pinterest.com
Źródło: pinterest.com

Steve Irwin osierocił dwójkę dzieci, Bindi Sue i Roberta Clarence'a, którzy obecnie kontynuują dzieło słynnego taty. Po tragicznej śmierci Steve'a Irwina ciepło wyrażały się o nim takie gwiazdy, jak Kevin Costner, Hugh Jackman, Russell Crowe czy Cameron Diaz.

Steve Irwin – biografia i filmografia przyrodnika

Stephen Robert Irwin to australijski The Crocodile Hunter, najbardziej znany na świecie łowca krokodyli. Jako dziecko emigrował z rodzicami ze stanu Wiktoria do Queensland. Steve Irwin od wczesnej młodości pomagał w rodzinnym parku gadów, przede wszystkim był odpowiedzialny za przewożenie krokodyli z terenów zamieszkanych w miejsca całkowicie wyludnione. Aktywnie działał na rzecz ochrony środowiska, a za wszystkie oszczędności wykupował tereny ziemskie pod chronione parki narodowe. W ten sposób Steve Irwin wraz z żoną, Terri Irwin, stał się właścicielem sporych obszarów w USA, Australii czy na wyspie Fidżi. W 1991 roku zagorzały działacz na rzecz ochrony środowiska został dyrektorem zoo w Beerwah. Steve Irwin odkrył również nazwanego na jego cześć żółwia Irwina.

Od 1997 roku Steve Irwin był gospodarzem serialu dokumentalnego ”Łowca krokodyli” na kanale Animal Planet, a potem także programu ”Steve Irwin i weterynarze XXI wieku”. Pojawiał się gościnnie w filmach i serialach, m.in. w ”Wiggly Safari”, ”Dr Dolittle 2”, ”Happy Feet: Tupot małych stóp” (dubbing), ”Mystery Hunters” czy ”5 Takes: Pacific Rim”.

Steve Irwin nie żyje – zabiła go największa miłość

Gdy Steve Irwin zbliżał się do przedstawicieli najgroźniejszych gatunków spośród australijskich zwierząt, mówił im o tym, jakimi są pięknymi i wyjątkowymi istotami. Podczas realizacji filmu dokumentalnego o szkaradnicach (”Najgroźniejsze stworzenia oceanu”) we wrześniu 2006 roku pogoda zmusiła ekipę filmową do przerwania zdjęć. W okolicach godziny 11 Steve Irwin płynął więc pod wodą, śledząc płaszczkę, którą filmowano z kolei na potrzeby programu dla dzieci. Miało to miejsce niedaleko Wielkiej rafy Koralowej. W pewnym momencie zagrożone zwierzę śmiertelnie ukłuło końcówką ogona w serce płynącego tuż nad nim przyrodnika i prezentera telewizyjnego, zatrzymując akcję serca. Zdarzenie widział wnuk Jacques'a Cousteau, Philipp. Tego typu reakcję obronną płaszczki nakręcono po raz pierwszy, a Steve Irwin był trzecim Australijczykiem zmarłym w podobny sposób i siedemnastą taką osobą na świecie.

Od 1996 roku dzięki Wydawnictwu Vesper możemy dowiedzieć się o Stevie Irwinie nieco więcej. W księgarniach dostępna jest bowiem książka biograficzna pary podróżników, ”Łowca krokodyli. Niewiarygodne przygody Steve'a i Terri Irwinów”.

Steve Irwin
Data urodzenia

22.02.1962

Miejsce urodzenia

Melbourne, Australia

Data śmierci

04.09.2006

Miejsce śmierci

Port Douglas, Australia

d20kd5t

Podziel się opinią

5
1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20kd5t
d20kd5t
d20kd5t