Walka o głosy
Początkowo Bryant odnosiła spektakularne sukcesy. Pojawiała się na manifestacjach i bez problemu zdobywała nowych słuchaczy. Udało się jej przekonać mieszkańców Miami-Dade County, by zagłosowali za uchyleniem ustawy o prawach gejów i powołała pierwszy krajowy ruch antygejowski. Ale jej działania miały też inny, odwrotny od zamierzonego skutek.
- Bryant nie przewidziała, jak bardzo jej walka przeciw prawom homoseksualistów przysłuży się ruchom gejowskim. Dzięki jej zaangażowaniu temat stał się szeroko dyskutowany oraz doprowadził do zjednoczenia społeczności - wspomina Abbott. - Geje i lesbijki, którzy przedtem dzielili się według płci, teraz stawiali czoło wspólnemu zagrożeniu. Rozpoczęły się demonstracje, powstawały organizacje gejowskie, które zaczęły angażować się w politykę.
- Jako że głosy gejowskie stanowiły dwadzieścia procent wszystkich głosów w San Francisco, władze nie mogły lekceważyć wyborców - pisze Abbott. - Wybrany w 1975 roku burmistrz George Moscone został pierwszym amerykańskim burmistrzem mianującym zadeklarowanych gejów i lesbijki na stanowiska we władzach. 2 sierpnia 1977 roku, po kilku nieudanych kampaniach, pierwszego zadeklarowanego geja wybrano na publiczne stanowisko w Kalifornii. Harvey Milk został członkiem Rady Miasta.