Trwa ładowanie...
ddy36th
30-11-2015 00:00

Szpiedzy na moście

książka
Oceń jako pierwszy:
ddy36th
Szpiedzy na moście
Tytuł oryginalny

Strangers on a Bridge. The Case of Colonel Abel

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Wczesnym rankiem 10 lutego 1962 roku James B. Donovan ruszył na środek mostu Glienicke - słynnego "mostu szpiegów", który wówczas łączył Berlin Zachodni ze Wschodnim. Razem z nim szedł Rudolf Iwanowicz Abel, arcyszpieg i wieloletni szef sowieckiej siatki szpiegowskiej w Stanach Zjednoczonych. Z przeciwnej strony zbliżał się, równie pilnie strzeżony, Francis Gary Powers, pilot słynnego amerykańskiego samolotu szpiegowskiego U-2, zestrzelonego przez Sowietów. Wymianę Powersa za Abla wynegocjował Donovan.

Abel był uznawany za najbardziej zdolnego i skutecznego szpiega swoich czasów. Jego proces, który rozpoczął się przed brooklyńskim Sądem Okręgowym, a zakończył w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych, ujawnił zaskakujące metody działania i sukcesy sowieckich szpiegów.

James B. Donovan został obrońcą z urzędu Abla. Jego historię i proces zrelacjonował z pedantyczną zręcznością. Jest tu więc dokumentalna relacja, uzupełniona o analizę psychologiczną postaci. To sprawia, że Szpiegów na moście czyta się jak mroczny thriller.

Szpiedzy na moście
Numer ISBN

978-83-7785-789-2

Wymiary

150x230

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

488

ddy36th

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddy36th
ddy36th
ddy36th