Trwa ładowanie...
d1m8rve
d1m8rve

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania

książka
Oceń jako pierwszy:
Szóste, najmłodsze i inne opowiadania
Rok wydania
Autorzy
978-83-7747-639-0.jpg
"__wlasne

W bogatym dorobku tego pisarza opowiadania zajmują szczególne miejsce. To one przysporzyły mu największej sławy. Tłumaczone na wiele języków, sąsiadowały w światowych antologiach z utworami takich pisarzy jak Babel, Singer, Márquez czy Cortázar. Ekranizowali je znakomici reżyserzy z Kazimierzem Kutzem na czele.
Szóste, najmłodsze i inne opowiadania to książka pisana przez pół wieku. Wybór otwierają głośne opowiadania Krzyż walecznych, Bokser i śmierć orazKłopot z psem, z których najstarsze powstało w 1948 roku, kończą zaś nowe, niepublikowane w tomach utwory, w tym znakomite opowiadanie tytułowe z roku 2011. W najnowszym tekście Hen wraca do tematyki wojennej, spinając zbiór zaskakującą klamrą.
Hen zawsze wyczuwał puls epoki, w której przyszło mu żyć, i jak mało kto potrafił zdiagnozować jej obyczaje, ale w każdej opowieści pokazuje przede wszystkim człowieka z jego słabościami i ułomnościami, odwagą i determinacją. Sięga po tematy niewygodne, czasem bolesne, jednak unika moralizatorskiego zadęcia czy patosu. Znakomicie pisze o miłości. Jest inteligentny i dowcipny.

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania
Numer ISBN

978-83-7747-639-0

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

7

Liczba stron

464

Podziel się opinią

Share
d1m8rve
d1m8rve
d1m8rve
d1m8rve