Trwa ładowanie...
djzcsgq
15 kwietnia 2010, 00:00

Stan i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później

książka
Oceń jako pierwszy:
djzcsgq
Stan i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Jesienią 2003 roku w Toruniu odbyła się konferencja Stan i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później nawiązująca tematycznie do podobnego spotkania naukowego, które miało miejsce w Poznaniu w 1987 roku. Do organizacji jej doszło z inspiracji współredaktorów niniejszego wydawnictwa, reprezentujących Instytut Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, Oddział we Wrocławiu. Dobór referentów oraz zakresu tematycznego ich wystąpień przeprowadził, wyłoniony z przedstawicieli obu instytucji, Komitet Organizacyjny konferencji, posługując się kryterium regionalnym i problemowym. Tym razem umożliwiono również prezentację w formie posterów najciekawszych wyników badań prowadzonych w naszym kraju w ostatnich 15 latach.

Oddany do Państwa rąk tom stanowiący pokłosie tej konferencji, choć ze względów niezależnych od redakcji, nie zawiera wszystkich wystąpień, zasadniczo odzwierciedla jej treść i przebieg. I chociaż od spotkania toruńskiego minęło już sporo czasu, to malkontentom domagającym się szybszego wydania materiałów pokonferencyjnych, zwłaszcza w dobie wręcz nieograniczonych technicznych możliwości upowszechniania słowa pisanego, zadedykować chcemy myśl Cypriana Kamila Norwida wyrażoną w epilogu Promethidiona: "Nie książek, ale prawd..."

Stan i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później
Numer ISBN

978-83-231-2018-6

Wymiary

214x300

Gatunek

Historia powszechna,Eseje

Oprawa

6

Liczba stron

502

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djzcsgq
djzcsgq
djzcsgq
djzcsgq

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj