Trwa ładowanie...
d1elymr

Sorus. Wydawnictwo

Wydawnictwo Sorus działa od 1991 roku i pierwotnie powstało w celu wspierania środowiska naukowego w zakresie edycji skomplikowanych merytorycznie i technicznie pozycji, szczególnie z dziedzin: przyroda, technika, historia oraz informacja naukowa.

W naszym wydawnictwie ukazują się: naukowa seria wydawnicza Idee Ekologiczne oraz czasopismo Język, komunikacja, informacja. Ponadto jesteśmy wydawcą dwóch podręczników akademickich: Przewodnik do badań archeobotanicznych i Przewodnik do badań fitosocjologicznych, które ukazały się w serii Vademecum Geobotanicum.

Dość szybko rozpoczęliśmy wydawanie książek własnym nakładem. W naszej ofercie wydawniczej pojawiła się literatura podróżnicza, przewodniki turystyczne i poradniki, w większości autorstwa Remigiusza Mielcarka (m. in. Bangkok, Dżakarta, Singapur, Kapsztad, San Marino, Monako (ukaże się w kwietniu 2010 r.), Sztuka taniego podróżowania, Szlaki dla obieżyświatów – 4 tomy). W 2009 r. wydaliśmy pierwszy w języku polskim przewodnik poświęcony Iranowi (Iran), którego autorem jest Szczepan Lemańczyk.

Obecnie coraz więcej uwagi poświęcamy tematyce afrykańskiej. Książką, która niewątpliwie podbiła serca czytelników, jest Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936 zawierająca teksty autorstwa Kazimierza Nowaka. Książka i wyczyn Kazimierza Nowaka zainspirowały młodych polskich podróżników, którzy zorganizowali sztafetę śladami jego wyprawy pod nazwą: Afryka Nowaka 2009-2011. W afrykańskim nurcie mieści się również Afryka Kapuścińskiego Ewy Chylak-Wińskiej czy Moja babcia Moatina. W poszukiwaniu afrykańskich korzeni Małgorzaty Grzesiewicz-Sałacińskiej oraz Trzy filiżanki Etiopii Wojciecha Bobilewicza. Przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej w RPA wydamy Afryka gola!Futbol i codzienność (autor: Michał Zichlarz). Z kolei pracy na misjach w Afryce poświęcona będzie książka Koktajl misyjny (autor: o. Ryszard Modelski). Planujemy także kolejne publikacje poświęcone Kazimierzowi Nowakowi. Przynajmniej dwa tytuły ukażą się w 2010 r. – Polska Kazimierza Nowaka. Przewodnik
rowerzysty oraz pierwszy tom osobistych listów podróżnika z Afryki do żony.

Czytelnikom poszukującym rozrywki proponujemy Pan sobie żarty stroisz. Humor Żydów polskich z lat 1918-1939, Czas na zdrady (bułgarskiego pisarza Stojana Valeva) oraz Proch z papustą (twórcy kabaretowego piszącego pod pseudonimem Paweł Be), a także tomiki z palindromami, których autorem jest czołowy polski twórca palindromów – prof. Tadeusz Morawski.

Nie boimy się zaufać debiutantom (np. beletrystyka Bartosza Niedziółki Komary na zębach – o zabawnych doświadczeniach dentysty).

Wydawnictwo Sorus wydaje także publikacje edukacyjne, czego przykładem są m. in.: Scientific Communication, czyli jak pisać i prezentować prace naukowe, Programowanie ochrony środowiska, Seksualność człowieka. Dla młodych, dojrzałych i w jesieni życia (autorka: Wanda Ponikiewska – seksuolog), Refleksje na sensem i celem życia (przystępnie napisana pomoc dla młodzieży i ich rodziców) oraz Mój wiek XX, historyczno-autobiograficzna książka prof. Mariana Fuksa. Wiosną 2010 r. ukaże się ABC ewolucji (autorka: Marta Wrzosek).

Od początku 2007 r. firma posiada drukarnię cyfrową, co rozwiązało problem druku książek wydawanych zwykle w niewielkich nakładach, także dla autorów, którzy chcieliby wydać swoją książkę własnym nakładem lub przy wsparciu sponsorów. Po wydaniu wstępnego, niewielkiego nakładu Sorus oferuje możliwość dystrybucji, a nawet ewentualnych dodruków na własny koszt.

Uwaga: Sorus to łacińska nazwa grupy zarodni na liściu paproci. Przez zarodnie są produkowane i rozsiewane zarodniki, zaczątki nowego życia. Podobnie Wydawnictwo Sorus – wydając, drukując i dystrybuując książki – pomaga w upowszechnianiu nowych idei.

d1elymr
Sorus. Wydawnictwo
Rok powstania

0

Adres

ul. Starołęcka 18

Kod i miasto

Poznań

Numer telefonu

(+48 61) 653 01 43

Numer faksu

(+48 61) 872 24 81

Adres WWW strony internetowej

http://www.sorus.pl

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1elymr
d1elymr
d1elymr