Trwa ładowanie...
d4i1ydt
15-04-2010 00:00

Wojskowość polska w dobie wojny polsko-szwedzkiej 1626-1629. Kryzys mocarstwa

książka
Oceń jako pierwszy:
d4i1ydt
Wojskowość polska w dobie wojny polsko-szwedzkiej 1626-1629. Kryzys mocarstwa
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Trwająca w latach 1626-1629 wojna polsko-szwedzka była dla Polski pierwszym ostrzeżeniem, że jej mocarstwowa pozycja ulega zachwianiu. Co prawda w bitwach w otwartym polu armia polska wciąż dominowała nad każdym przeciwnikiem, w tym również nad zreformowaną armią szwedzką Gustawa Adolfa, ale - jak się okazało - nie wystarczyło to już, aby wygrać wojnę. Dlaczego? Próbą odpowiedzi m.in. na to pytanie jest książka Radosława Sikory.

Autor omawia po kolei wszystkie rodzaje wojsk, jakimi w tym czasie dysponowała Polska, opisuje skomplikowane relacje między poszczególnymi formacjami, procesy w nich zachodzące i ogół tych zagadnień, które zamykają się w pojęciu "wojskowość".

Wojskowość polska w dobie wojny polsko-szwedzkiej 1626-1629. Kryzys mocarstwa
Numer ISBN

83-89949-09-1

Wymiary

165x240

Gatunek

Militaria i wojskowość

Oprawa

1

Liczba stron

276

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i1ydt
d4i1ydt
d4i1ydt
d4i1ydt
d4i1ydt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj