Trwa ładowanie...
d1nwzko
30-01-2020 14:29

Słownik finansów i ubezpieczeń angielsko-polski, polsko-angielski

książka
Oceń jako pierwszy:
d1nwzko
Słownik finansów i ubezpieczeń angielsko-polski, polsko-angielski
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jest to pierwsza na polskim rynku wydawniczym publikacja obejmująca szeroki zakres terminologii finansowo-ubezpieczeniowej. Słownik zawiera około 30 000 terminów z ta-kich dziedzin, jak: finanse, bankowość, ubezpieczenia, handel wewnętrzny i międzynarodowy, transport i spedycja, obrót giełdowy, instytucje i organizacje międzynarodowe. Obejmuje także wyrażenia i zwroty z innych dyscyplin, ściśle związanych z terminologią ekonomiczną, takich jak statystyka, księgowość, towaroznawstwo, prawo międzynarodowe, oraz ze słownictwa ogólnego stosowane w praktyce handlowej. Zawiera również alfabetyczny wykaz skrótów powszechnie stosowanych terminów finansowo-bankowych i handlowych.

Rozbudowany układ gniazdowy haseł uwzględnia potrzeby Czytelników, zarówno związane z nauką, jak i pracą zawodową. Najtrudniejsze terminy podane zostały wraz z objaśnieniami i definicjami, co znaczne ułatwia korzystanie z opracowania.

Słownik przeznaczony jest głównie dla studentów i wykładowców uczelni ekonomicznych, pracowników banków, giełd, instytucji finansowych, towarzystw ubezpieczeniowych, przedsiębiorstw prowadzących obroty z zagranicą, tłumaczy i lektorów oraz wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem gospodarki światowej.

Słownik finansów i ubezpieczeń angielsko-polski, polsko-angielski
Numer ISBN

978-83-88840-15-9

Wymiary

176x250

Oprawa

twarda

Liczba stron

508

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nwzko
d1nwzko
d1nwzko
d1nwzko