Trwa ładowanie...
d1vnpyt
23-02-2012 00:00

Skarga Utraconych Ziem 1. Sioban

książka
Oceń jako pierwszy:
d1vnpyt
Skarga Utraconych Ziem 1. Sioban
Tytuł oryginalny

Complainte des landes perdues: Sioban

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Do wybrzeży tajemniczej krainy Eruin Dulea, przybywa Seamus wraz z załogą. Jego zadaniem okazuje się znalezienie kobiety imieniem Sioban.

Tymczasem na zamku, położonym w tejże krainie, odbywa się ślub Lady O'Mara - matki Sioban, wdowy po Białym Wilku z demonicznym i budzącym odrazę Lordem Blackmore, wujem dziewczyny. Sioban jest przeciwna temu małżeństwu, dlatego przeżywa ciągły niepokój serca i czuje się samotna. O chwilach smutku pozwalają jej zapomnieć zabawy rycerskie z Droopem oraz zabawne stworzonko - Zog. Matka wychodzi jednak za mąż, dla dobra córki. Pragnie uchronić Sioban przed okrucieństwem maga Bedlama (władcy państwa Eruin Dulea, zabójcy Białego Wilka w bitwie pod Nyr Lynch), który jest w poprawnychukładach z Lordem Blackmore. W imieniu Bedlama na uroczystość weselną, wraz z oddziałem, przybywa Scalag Krwiożerca.

Między nim, a Sioban dochodzi najpierw do sprzeczki, a następnego dnia do pojedynku. Scalag ginie, a jego wojsko zmuszone jest do powrotu bez przywódcy. Wówczas, pod Drzewem Prawdy, Lady O'Mara postanawia wyjawić Sioban historię jej pochodzenia. Dziewczyna dowiaduje się też, czym jest lament zaginionych ziem: legenda głosi, że ten kto go usłyszy - będzie w stanie przeciwstawić się magowi Bedlamowi. Po rozmowie, kobiety powracają do zamku. Zauważa je Seamus...

Skarga Utraconych Ziem 1. Sioban
Numer ISBN

83-237-1021-X

Wymiary

215x290

Gatunek

Komiks

Oprawa

1

Liczba stron

58

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vnpyt
d1vnpyt
d1vnpyt