Trwa ładowanie...
dthhwry
02-12-2021 16:01

Santiago de Compostela. Poradnik i przewodnik pielgrzyma

książka
Oceń jako pierwszy:
dthhwry
Santiago de Compostela. Poradnik i przewodnik pielgrzyma
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Poradnik pielgrzyma ma pomóc osobom myślącym o wyjściu na szlak do św. Jakuba w podjęciu tej decyzji, a następnie w przygotowaniu się do Drogi. Zawiera wiele bardzo użytecznych rad pogrupowanych m.in. we wskazówki; jak dojechać i jak wrócić, kiedy iść, co ze sobą zabrać, jak bezpiecznie dojść, gdzie się zatrzymywać oraz jak szukać drogi, jak organizować sobie dzień oraz jak porozumiewać z ludźmi. Zawiera ponadto informacje ogólne o historii Camino de Santiago oraz szkicowe o Hiszpanii i jej kulturze. Także podstawowe słówka i zwroty hiszpańskie. Napisany jako autorskie relacje z Camino i utrzymany w konwencji beletrystycznej, a także bogato ilustrowany, wprowadza w atmosferę i ducha pielgrzymek tym najstarszym szlakiem pielgrzymim Europy.

Przewodnik pielgrzyma zawiera wszystkie informacje niezbędne, aby wyjechać z Polski i dotrzeć do Santiago de Compostela, a także wrócić do domu. Jest podzielony na 30 etapów drogi, począwszy od Saint Jean Pied-de-Port. Zawiera mapy zwykłe i wysokościowe oraz schematyczne plany większych miast. Informacje o wszystkich albergach po drodze oraz innych potencjalnych miejscach noclegowych. Także o kościołach, sklepach, barach i inne użyteczne na co dzień informacje. Autorzy podpowiadają, jak podzielić drogę, gdzie się warto zatrzymać, na co zwracać uwagę i co robić w przypadku trudności. Także szlaki alternatywne i informacje, kiedy i dlaczego można na nie wejść. W końcu także, co można robić po pielgrzymce, w tym wskazówki na 3 etapy drogi na „koniec świata” czyli do Finisterra. Dodatkowym ważnym uzupełnieniem jest słowniczek terminów polsko-hiszpańskich. Stan aktualny na 2017 rok i lata następne ponieważ raczej niczego na Camino nie ubędzie, a istotnego przyrostu ilości alberg nie można się już spodziewać.

Odbiorcy:

– planujący pielgrzymkę do Santiago de Compostela

– fascynaci Camino – najstarszego szlaku pielgrzymkowego Europy – także ci, którzy nigdy nie pójdą, ale chcieliby...

– osoby, które przeszły Camino i które kupują wszystko o tej drodze

– osoby działające w Stowarzyszeniach Polskich Dróg Jakubowych i sympatycy

– osoby zainteresowane duchowo pielgrzymkami.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

– najlepszy poradnik i przewodnik dla pielgrzyma

– zachowuje równowagę pomiędzy zawartością informacji niezbędnych i użytecznych, a potrzebą indywidualnego duchowego przeżywania Camino w poszukiwaniu własnej drogi w trudzie codziennego zmagania się także z poszukiwaniem powodu i celu własnej pielgrzymki

– nie ma braków informacyjnych, pomaga się właściwie przygotować, bezpiecznie dojść i wrócić

– ma charakter osobistych relacji i rad – czyta się jak książkę

– podzielenie na dwie odrębne książki pozwoliło bogato ilustrować Poradnik i zminimalizować ciężar Przewodnika.

Santiago de Compostela. Poradnik i przewodnik pielgrzyma
Numer ISBN

978-83-7971-591-6

Wymiary

240x118

Oprawa

miękka

Liczba stron

108

Język

polski

dthhwry

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dthhwry
dthhwry
dthhwry
dthhwry