Trwa ładowanie...
dpohfdx

Jedność Wydawnictwo

Kieleckie Wydawnictwo Jedność genezą sięga 1917 r., kiedy to została założona Drukarnia Diecezjalna "Jedność", jedna z najlepiej wyposażonych drukarń Kielecczyzny. Współistniała ona z Wydawnictwem i Księgarnią "Jedność". Początkowo wydawano głównie literaturę dotycząca życia duchowego, czasopisma przeznaczone dla księży i świeckich, prace naukowe i popularne profesorów kieleckiego Seminarium oraz publikacje dokumentujące historię regionu.

Obecnie Jedność posiada bogatą ofertę wydawniczą, adresowaną do szerokiej rzeszy odbiorców. Jedność publikuje książki z zakresu teologii, zwłaszcza dogmatycznej i moralnej, biblistyki, duchowości, filozofii, historii, bioetyki i hagiografii tak polskich, jak i zagranicznych autorów.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał osobny dział wydawniczy: Jedność dla dzieci. Wydawnictwo Jedność otrzymało Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2005 w kategorii "książka dla dzieci", za wydawanie książek dla młodych czytelników pomagających w wychowaniu rodzinnym.

Jedność jest znaczącym wydawcą książek z dziedziny pedagogiki zabawy, proponując profesjonalnie opracowane gry i zabawy edukacyjne, ruchowe, interakcyjne, relaksacyjne, rozwijające zmysły, inscenizacyjne itp., przeznaczone dla każdej grupy wiekowej.

W ofercie Jedności znajduje się również literatura piękna, m.in. szeroki wybór poezji religijnej i świeckiej, tomiki aforyzmów i myśli wybitnych osobowości czy albumy. Do atrakcyjnych pozycji z uwagi na przedstawione treści oraz warstwę ilustracyjną należą ponadto książki z serii "Teologia i sztuka".

W 2003 r. Jedność podpisała umowę o współpracę ze znanym niemieckim wydawcą "Herder". Jej owocem są wspólnie wydawane książki, np. cieszące się wielką popularnością poradniki duchowe Anselma Grüna. Wydawnictwo w ciągu ostatnich dziesięciu lat wypracowało własny styl i profil wydawniczy. Kierując swą ofertę do każdego czytelnika, ugruntowała swoją obecność na rodzimym rynku księgarskim.

dpohfdx
Jedność Wydawnictwo
Rok powstania

1917

Adres

Jana Pawła II 4

Kod i miasto

Kielce

Numer telefonu

(41) 368 11 10

Numer faksu

(41) 343 26 51

Adres WWW strony internetowej

http://www.jednosc.com.pl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpohfdx
dpohfdx
dpohfdx