Trwa ładowanie...

Ruszyło śledztwo w sprawie Jarosława Jakimowicza. Tak zdecydował sąd

Wszystko przez autobiografię gwiazdora TVP Info, w której opisywał, jak miał zamówić sobie 12-letnią Tajkę. Choć aktor zapewnia, że to fikcja literacka, prokuratura otrzymała sądowy nakaz zbadania sprawy.

Jarosław Jakimowicz odpowie przed prokuraturą Jarosław Jakimowicz odpowie przed prokuraturą Źródło: AKPA, fot: AKPA
d1t7w1f
d1t7w1f

W książce "Życie jak film" reklamowanej jako "szczera i prawdziwa autobiografia" Jarosław Jakimowicz pisał m.in. o tym, jak w młodości uczestniczył w procederach kradzieży i rozboju, za co nawet został skazany przez niemiecki sąd. Prezenter TVP Info zwierzył się też, że zapłacił 2 tys. marek za 12-letnią Tajkę.

"W mojej głowie pojawiła się myśl, że odtąd będę miał dziewczynę, z którą będę żył, dla której będę pracował i którą się będę opiekował. Będę w związku, ustatkuję się" - wspomina tę sytuację, kiedy jeszcze nie wiedział, że jego "zakup" jest nieletni. Na widok dziewczynki pierwsze, o czym pomyślał, to: "jak wrócę z nią do domu? Do jakiej szkoły mam ją wysłać? W jaki sposób mam ją wychować?".

Gdy treść książki została nagłośniona przez media, Jakimowicz uznał, że była to fikcja literacka. Jednak Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) nie uwierzył mu na słowo i zgłosił wszystko do prokuratury. W końcu sprawa trafiła do sądu.

Maneskin dla WP: Homofobia? Nie powinno być na nią żadnego przyzwolenia

"Ponieważ dyspozycyjna wobec partii rządzacej prokuratura nie chciała prowadzić śledztwa w jego sprawie, odwołaliśmy się do sądu i wygraliśmy! Odważna sędzia Renata Kielak-Komorowska z Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza stanęła po naszej stronie i nakazała prokuraturze prowadzenie śledztwa w sprawie czynów, których dopuścił się Jarosław Jakimowicz. W tej sytuacji prokuratura musiała wszcząć śledztwo i tak się stało, właśnie otrzymaliśmy decyzję w tej sprawie" - informuje OMZRiK na Facebooku.

d1t7w1f

Oznacza to, że Jarosław Jakimowicz będzie musiał wytłumaczyć się przed śledczymi, czy uczestniczył w handlu ludźmi. Jak twierdzi jedna ze stron sądowego sporu, gwiazdor ma również odpowiedzieć za naruszenie art. 256 i 257 kodeksu karnego, czyli napaść z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej oraz propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego. Grożą mu za to trzy lata więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1t7w1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t7w1f