Trwa ładowanie...
książka
17-09-2012 18:35

Ruszyła akcja „Zaopiekuj się książką”

W wybranych miastach na terenie całej Polski będzie można natknąć się na pozostawione w miejscach publicznych książki. Na całym świecie akcje tego typu znane są pod nazwą ‘bookcrossingu’

Ruszyła akcja „Zaopiekuj się książką”Źródło: "__wlasne
d2dx1s4
d2dx1s4

10 września ruszyła akcja „Zaopiekuj się książką”, której organizatorem są SKOK Ubezpieczenia. W wybranych miastach na terenie całej Polski będzie można natknąć się na pozostawione w miejscach publicznych książki. Na całym świecie akcje tego typu znane są pod nazwą ‘bookcrossingu’. Ich głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa i przywrócenie książkom należnego im miejsca, przypomnienie ludziom, że książki powinny „żyć swoim życiem”.

Do udziału w akcji bookcrossingowej wybranych zostało 16 miast powiatowych: Biała Podlaska, Legionowo, Brzeg, Cieszyn, Zgorzelec, Łowicz, Augustów, Bochnia, Jarocin, Sandomierz, Łańcut, Braniewo, Międzyrzecz, Gryfice, Kartuzy i Lipno. Dzięki współpracy z Bibliotekami Miejskimi łącznie blisko 10000 książek rozpocznie wędrówkę po ulicach miast, aktywizując mieszkańców i społeczności lokalne do czytania i dzielenia się słowem pisanym. W wielu punktach wybranych miast ustawione zostaną półki z książkami pochodzącymi z akcji. Wypożyczenie będzie miało charakter niekontrolowany, co nie oznacza, że nie będzie trzeba oddawać książek – te zostaną opatrzone specjalną naklejką i powinny wrócić na swoje miejsce po przeczytaniu.

Partnerem akcji jest wydawnictwo Zysk i S-ka. Wśród tytułów znalazły się książki należące zarówno do literatury polskiej, jak i światowej - dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników. Patronat honorowy nad akcją objęło Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Pomysłodawcą i realizatorem akcji jest agencja reklamowa Apella S.A.

Równolegle do działań w przestrzeni miejskiej, uruchomiony został profil na Facebooku ( http://www.facebook.com/ZaopiekujSieKsiazka ), który oprócz aktualności związanych z przebiegiem akcji oferuje konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

„Wędrujące” tytuły:

  1. Ogródek - Maria Kownacka
  2. Wiersze dla dzieci - Konstanty Ildefons Gałczyński
  3. Katechizm polskiego dziecka - Władysław Bełza
  4. Jak to na wojence - Edward Słoński
  5. Dla dzieci - Władysław Broniewski
  6. Bohaterski miś - Bronisława Ostrowska
  7. Baśnie polskie - Hanna Januszewska
  8. Bajki - Adam Mickiewicz
  9. Bajarka opowiada. Zbiór baśni z całego świata - Maria Niklewiczowa
  10. A czy wiesz, dziecino miła... Wybór poezji patriotycznej dla dzieci - Maria Konopnicka
  11. Trzech panów w łódce (nie licząc psa) - Jerome K. Jerome
  12. Trzech panów na włóczędze - Jerome K. Jerome
  13. Wiośnin - Ernest Bryll
  14. Żniwo gniewu - Lucie Di Angeli-Ilovan
  15. Marianna i róże - Janina Federowicz oraz Joanna Konopińska
  16. Mali zwycięzcy - Antoni Ferdynand Ossendowski
  17. Polesie - Antoni Ferdynand Ossendowski
  18. Władca pierścieni - JRR Tolkien
  19. Fikołki na trzepaku - Małgorzata Kalicińska
  20. Dom nad rozlewiskiem - Małgorzata Kalicińska
  21. Powroty nad rozlewisko - Małgorzata Kalicińska
  22. Miłość nad rozlewiskiem - Małgorzata Kalicińska
  23. Taktyka współczesnej piłki nożnej - Miłosz Stępiński
  24. Esej o duszy polskiej - Ryszard Legutko
  25. Gra o Tron - George R.R. Martin
d2dx1s4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dx1s4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj