Trwa ładowanie...

Rodzina podejrzanych oferuje 100 tys. USD za ujawnienie mordercy Politkowskiej

Rodzina podejrzanych oferuje 100 tys. USD za ujawnienie mordercy PolitkowskiejŹródło: Inne
d4byamv
d4byamv

Bliscy trzech czeczeńskich braci podejrzanych o udział w zabójstwie rosyjskiej dziennikarki Anny Politkowskiej zaoferowali 100 tys. dolarów za ujawnienie tożsamości mordercy - poinformowała w czwartek matka mężczyzn.

W lutym Dżabrail i Ibrahim Machmudowowie zostali uniewinnieni od zarzutu zorganizowania zabójstwa, ale prokuratura odwołała się od tego wyroku; rodzina dziennikarki uważa, że mężczyźni uczestniczyli w morderstwie. Trzeci z braci, Rustam, został uznany za zabójcę. Od początku jest on na wolności; nie wyklucza się, że ukrywa się za granicą. Wydano za nim nakaz aresztowania.

- Nasza rodzina jest szczerze zainteresowana tym, by odnaleziono prawdziwych zabójców. Naszym jedynym celem jest zwycięstwo prawdy - powiedział AFP Dżabrail Machmudow.

- Za moim najstarszym synem wydany został nakaz aresztowania, choć test DNA wykazał, że nie był on zamieszany w to przestępstwo. To dlatego apelujemy o znalezienie prawdziwych zabójców - dodała matka braci Zulpa Machmudowa.

d4byamv

Ogłoszenie oferujące 100 tys. dolarów nagrody ukazało się w tym tygodniu w wychodzącej w Groznym gazecie „Stolica Plus”. Gwarantuje się w nim przysięgą na Koran zachowanie tożsamości informatora w tajemnicy.Machmudowa dodała, że uzbieranie takiej sumy było możliwe dzięki bliskim i przyjaciołom rodziny.

Anna Politkowska - wybitna dziennikarka, obrończyni praw człowieka i autorka książek o współczesnej Rosji, w tym o wojnie w Czeczenii i autorytarnej polityce Władimira Putina - została zastrzelona 7 października 2006 roku na klatce schodowej swojego domu w Moskwie.

d4byamv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4byamv