Trwa ładowanie...
d1u18w7

Robert M. Wegner

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Robert M. Wegner jest polską gwiazdą literatury fantasy i science fiction, szeroko docenianą za opowiadania oraz powieści. Ciepło przyjęli go zarówno rodzimi czytelnicy, jak i krytycy literaccy.

Robert M. Wegner – życiorys

Robert M. Wegner mieszka z rodziną i pracuje na Śląsku. Jego literacki debiut to opowiadanie z 2002 roku umieszczone w magazynie ”Science Fiction”. Kolejne krótkie przykłady talentu fantasy autora złożyły się na mikropowieść. Robertowi M. Wegnerowi poświęcono liczne prace naukowe – fenomen jego literatury fantasy nie maleje.

Robert M. Wegner – książki

Twórczość książkową Roberta M. Wegnera możemy znaleźć w księgarniach w Polsce za sprawą Powergraph Wydawnictwo z siedzibą w Warszawie. W 2015 roku oficyna umieściła na swoje stronie internetowej humorystyczne opowiadanie Wegnera. Jego wciągająca proza pisana z rozmachem fascynuje fanów twórczości autora od 2009 roku. Dawne wartości ożywają w książkach pisarza z cyklu o uwielbianym świecie Meekhanu. Powieści Roberta M. Wegnera porównuje się z mistrzami tego rodzaju długiej formy z krajów anglosaskich. W 2012 roku ukazał się zbiór opowiadań rożnych autorów, gdzie oprócz Wegnera przykłady swojej twórczości opublikowali również Robert J. Szmidt, Aleksandra Janusz, Michał Cetnarowski, Paweł Paliński, Jakub Małecki, Rafał Kosik, Łukasz Orbitowski, Jakub Ćwiek oraz Joanna Skalska.

Robert M. Wegner – nagrody

Robert M. Wegner jest doceniany na polskich konwentach miłośników literatury, gier oraz filmów science fiction i fantasy. Ma na koncie chociażby Encouragement Award, czyli nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction w kategorii najbardziej obiecujący młody twórca. Do 2015 roku pięciokrotnie otrzymał Nagrodę Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla od uczestników konwentu fantasy Polcon. Dwa razy w jednym roku zgarnął po dwie nagrody, każda w jednej kategorii. Ponadto Robert M. Wegner jest laureatem dwóch statuetek Sfinksa oraz dwóch Srebrnych Wyróżnień od jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

d1u18w7

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u18w7
d1u18w7
d1u18w7