Trwa ładowanie...
d22s70z

Jakub Ćwiek

Urodzony w roku premiery Blade Runnera i ekranizacji Conana Barbarzyńcy. Pierwszą próbę literacka popełnił w wieku lat siedmiu. Wtedy jednak nie myślał jeszcze o publikowaniu.

Zainteresowania rozwijał w rodzinnych Głuchołazach aż do rozpoczęcia studiów, kiedy to znalazłszy się w Katowicach, przystąpił do „Śląskiego Klubu Fantastyki”. Do dziś uważa to, jedną z najlepszych życiowych decyzji, podobnie zresztą jak wstąpienie w związek małżeński. Który jak dotąd zaowocował obecnością Zuzi i Samuela.

Z Fabryką Słów wydał: Liżąc Ostrze (2007), Ciemność płonie (2008), Gotuj z papieżem (2009), publikował w dwóch fabrycznych antologiach.

I wreszcie Kłamca. Trzy bestsellerowe tomy opowieści o Lokim - nordyckim bogu i anielskim specu od mokrej roboty: Kłamca, Kłamca 2.Bóg marnotrawny i Kłamca 3.Ochłap Sztandaru, stały się dla Jakuba przepustką do pierwszej ligi pisarzy polskiej fantastyki.

Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla: za rok 2005 (opowiadanie Cicha Noc) oraz za rok 2006 (opowiadanie Bóg marnotrawny z tomu Kłamca 2). Nie cierpi parasoli.

d22s70z

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22s70z
d22s70z
d22s70z