Trwa ładowanie...
d244mrb

Aleksandra Janusz

Urodziła się tuż przed kolejnym odcinkiem serialu "Pogoda dla bogaczy". W związku z tym przez całe życie żywi nadzieję, że kiedyś będzie sławna i bogata, choć tak naprawdę do szczęścia wystarczy jej dobra herbata, ciekawa książka i porządna sesja RPG.

Nałogowo czyta wszystko, co ma literki i wpadnie jej w ręce - czy to będzie beletrystyka, książka historyczna czy też podręcznik dziergania szydełkiem. W przypadku komiksów satysfakcja jest niejako podwójna, ponieważ oprócz literek mają one jeszcze obrazki.

Z wykształcenia jest biologiem molekularnym, co znaczy, że nie potrafi rozróżniać gatunków roślin i zwierząt, ale za to umie wyizolować z ich komórek DNA. Zrobiła magisterkę w Zakładzie Genetyki UW, gdzie hodowała ludzkie komórki, a potem wykonywała różne tajemnicze procedury na ich materiale genetycznym. Od niedawna pracuje w Zakładzie Immunologii w Centrum Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej. W 2001 roku zadebiutowała w “Science Fiction” opowiadaniem “Z akt miasta Farewell”. Od czasu do czasu publikuje także w internetowym magazynie “Fahrenheit”.

d244mrb

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d244mrb
d244mrb
d244mrb