Trwa ładowanie...
d20op3y
18-08-2021 13:00

Rekonstrukcja Milona. Jak uporać się z urazami w treningu siłowym, pokonać problemy ruchowe i poprawić wyniki

książka
5.0
(1 głos)
Oceń:
d20op3y
Rekonstrukcja Milona. Jak uporać się z urazami w treningu siłowym, pokonać problemy ruchowe i poprawić wyniki
Tytuł oryginalny

REBUILDING MILO

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Każdy, kto spędza wiele godzin na siłowni, prędzej czy później doświadczy bólu lub kontuzji, które mogą stać się źródłem frustracji i uniemożliwić osiągnięcie wymarzonych celów. Dlatego wiedza, jak poradzić sobie z potencjalnymi urazami, jest tak istotna. Absolutnie nie wolno czekać tygodniami na wizytę u specjalisty lub zadowalać się lekami przeciwbólowymi i przerwą od treningów.

Doktor Aaron Horschig doskonale zna ten ból i frustrację, ponieważ przez ponad dekadę był zawodnikiem dwuboju olimpijskiego. Doznał w tym czasie urazu pleców na trzy tygodnie przed ważnymi zawodami, bólu kolan uniemożliwiającego wykonywanie ciężkich przysiadów i ciągnącej się miesiącami kontuzji barku. Rekonstrukcja Milona stanowi kulminację jego pracy jako fizjoterapeuty sportowego, certyfikowanego trenera przygotowania motorycznego oraz trenera dwuboju olimpijskiego, współpracującego z najlepszymi sportowcami na świecie.

W każdym rozdziale dr Horschig omawia konkretny obszar, w którym odczuwamy ból (plecy, biodra, kolana itd.). Proponuje proste testy i badania, dzięki którym przekonasz się, jakie problemy ruchowe leżą u źródła twoich dolegliwości, i na tej podstawie ułożysz dla siebie indywidualny program rehabilitacji. Innymi słowy, pokaże ci, jak znaleźć najlepszy sposób na pozbycie się bólu i powrót do ulubionego sportu – a tego pozazdrościłby ci sam Milon z Krotonu (jego historię poznasz ze Wstępu).

Wśród influencerów panuje obecnie moda na opowiadanie o problemach, których samemu nigdy się nie doświadczyło. O wiele łatwiej jest krytykować pracę innych niż brudzić sobie ręce. Nie trzeba tworzyć niczego oryginalnego, rozwiązywać prawdziwych problemów, pracować z zawodowcami i sportowcami najwyższego szczebla ani pokazywać tego, co samemu się robi. Aaron jest całkowitym przeciwieństwem tego trendu. Należy do wyjątkowych osób, które mogą jednocześnie wykorzystywać wiedzę, przekazywać ją i przetwarzać. Jest geniuszem ruchu oraz ekspertem w rozumieniu powszechnych kontuzji, patologii i wytrzymałości ludzkiego ciała.

Kelly Starrett, autor książki Bądź sprawny jak lampart

Rekonstrukcja Milona. Jak uporać się z urazami w treningu siłowym, pokonać problemy ruchowe i poprawić wyniki
Numer ISBN

978-83-7579-831-9

Wymiary

205x275

Liczba stron

400

Język

polski

d20op3y

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20op3y
d20op3y
d20op3y
d20op3y