Trwa ładowanie...
d1urnx8
d1urnx8

Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie

książka
Oceń jako pierwszy:
Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie
Tytuł oryginalny

Saisonarbeit

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie
Materiały prasowe

Budzik. Termos i kanapki. Długa podróż tramwajem. Odbicie karty. Praca przy taśmie. Dzwonek na przerwę. Posiłek. Dzwonek na koniec przerwy. Praca przy taśmie. Odbicie karty. Długa podróż tramwajem. Przygotowanie termosu i kanapek na następny dzień. Upragniony sen. Budzik… Prekariacka wyliczanka zdaje się nie mieć końca.

Heike Geißler, niemiecka pisarka i tłumaczka, nie mogąc utrzymać się z freelancerskich zleceń, w 2010 roku zatrudniła się jako sezonowa pracowniczka w hali wysyłkowej Amazona w Lipsku. Jednak już po kilku dniach okazało się, że jej nowe stanowisko pracy to źródło nie tylko frustracji, ale i inspiracji literackich.

Geißler pisze więc do samej siebie sprzed kilku lat, kiedy godziny odmierzał jej przemysłowy zegar, a dni – koniec umowy na czas określony. Opisuje konflikty między pracownikami i przełożonymi, przybliża wyśrubowane wymagania dotyczące czasu pracy, ukazuje hipokryzję leżącą u podstaw korporacyjnych zasad współpracy.

„Praca sezonowa” to odważna powieść reporterska o rynku pracy. Jej bohaterom bliżej jednak do depresji niż do wzniecenia kolejnej rewolucji robotniczej.

Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie
Numer ISBN

978-83-8191-050-7

Wymiary

133x215

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

176

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d1urnx8
d1urnx8
d1urnx8
d1urnx8
d1urnx8