Trwa ładowanie...
d3i0qfo
01-10-2021 08:00

Praca i inne grzechy. Prawdziwe życie nowojorczyków

książka
Oceń jako pierwszy:
d3i0qfo
Praca i inne grzechy. Prawdziwe życie nowojorczyków
Tytuł oryginalny

Work and Other Sins

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nowy Jork. Olśniewające miasto przyciągające tłumy marzycieli z całego świata. Od dekad symbol sukcesu, postępu i kariery. Synonim amerykańskiego snu. Bywa jednak najsmutniejszym miejscem na ziemi – gorsze od porażki jest tu bycie niewidzialnym.

I to właśnie niewidzialnym LeDuff poświęca swoją książkę. Pisze o tych, którzy mieszkają w ciasnych mieszkaniach. O strażakach i ich rodzinach, którzy po 11 września 2001 roku stracili wszystko. O ludziach, którym rytm pracy, snu i dnia wyznaczają kaprysy szefa, właściciela mieszkania, sędziego w sądzie rodzinnym czy burmistrza. To nie książka o nowojorczykach, którym drzwi otwierają portierzy, tylko o samych portierach. O robotnikach, ulicznych handlarzach, sprzątaczkach, rybakach, imigrantach i barmanach. O ludziach, których nie na co dzień zauważamy, ale których brak okazałby się dotkliwy.

Praca i inne grzechy to uniwersalna i błyskotliwa opowieść o etosie pracy i hołd złożony niewidzialnym mieszkańcom amerykańskiej metropolii. To również reporterskie studium rozwarstwienia ekonomicznego i powolnej degradacji klasy robotniczej, tak powszechnych bez względu na szerokość geograficzną.

Praca i inne grzechy. Prawdziwe życie nowojorczyków
Numer ISBN

978-83-8191-329-4

Wymiary

133x215

Oprawa

twarda

Liczba stron

288

Język

polski

d3i0qfo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i0qfo
d3i0qfo
d3i0qfo
d3i0qfo