Trwa ładowanie...
d32b87j

Polska Press

polskapress.pl
Źródło: polskapress.pl

Polska Press Grupa to szeroka oferta wydawnicza, portal ogłoszeniowy, serwisy internetowe, gazety, książki, e-learning. Prezesem zarządu pozostaje Dorota Stanek.

Polska Press – historia

Polska Press nosiła dawniej nazwę Grupa Wydawnicza Polskapresse. W marcu 2015 roku miała miejsce fuzja dwóch spółek. Polskapresse oraz Media Regionalne połączyły się w Polska Press Grupa. Jest to część giganta medialnego z Niemiec, Verlagsgruppe Passau.

Wartości firmy to bliskość, rzetelność, użyteczność, misją jest bliskość odbiorców, a wizją bycie medium pierwszego wyboru dla Polaków. Media Polska Press Grupy angażują się społecznie, rozwiązują problemy edukacyjne, ekologiczne czy z zakresu praw człowieka i podejmują inicjatywy prospołeczne.

W czerwcu 2018 roku poszczególne serwisy Polska Press Grupy zajmowały w kraju dziesiątą pozycję pod względem ilości użytkowników (16 mln) oraz zasięgu, wynoszącego 59 proc. Rzecznikiem prasowym Polska Press Grupy jest Joanna Pazio. Kapitał zakładowy wynosi 42 mln zł.

Polska Press na co dzień

Polska Press posiada aktualnie następujące oddziały: w Białymstoku, w Bydgoszczy, w Gdańsku, w Kielcach, w Koszalinie, w Krakowie, w Lublinie, w Łodzi, w Ostrołęce, w Poznaniu, w Rzeszowie, w Warszawie, we Wrocławiu, w Zielonej Górze oraz Oddział Śląsk i Oddział Poligrafia. Sześć nowoczesnych drukarni wypuszcza każdego dnia przeciętnie 3 mln gazet bez ograniczeń nakładowych oferty poligraficznej. Spółki wchodzące w skład Polska Press to Truly - Agencja Interaktywna Polska Press Grupy, Pro Media Sp. z o.o. - wydawca gazet i serwisów internetowych oraz Langloo.com S.A. - platforma e-learningowa do nauki języków obcych. Biuro Reklamy Polska Press Grupy to z kolei niestandardowe rozwiązania i kampanie reklamowe w prasie i w internecie. W ramach działalności Grupy organizowane są dodatkowo kolonie dziennikarskie (Letnia Szkoła), fundowane dzieciom w ramach długofalowego projektu Junior Media.

Agencja Informacyjna Polska Press

Polska Press posiada własną Agencję Informacyjną, na której czele stoi Wojciech Rogacin. To największa tego rodzaju instytucja regionalna w skali krajowej, a jej siedziba znajduje się w Warszawie. Na zasoby AIP pracują dziennikarze i redaktorzy w całej Polsce z prawie 200 lokalnych tygodników i 20 regionalnych dzienników, budując bazę artykułów, grafik oraz zdjęć. Agencja to krajowa czołówka w tempie docierania do informacji i niusów nawet drobnego kalibru, dysponująca mnóstwem materiałów medialnych prasowych, fotograficznych i wideo.

Polska Press – gazety i książki

Polska Press to jeden z najważniejszych i najbardziej liczących się na rodzimym rynku wydawców prasy, obejmującym zakresem działania prasę płatną i bezpłatną, drukarnie oraz internet. Gazety Polska Press kupimy w prawie całej Polsce, bo na terenie 15 województw. To 20 regionalnych dzienników, 150 lokalnych tygodników, gazeta miejska, dodatki telewizyjne, magazyny, czytane przeciętnie przez 4,3 mln czytelników każdego dnia.

Książki Polska Press Grupy to część oferty wydawniczej firmy. Na Dzień Kobiet 8. marca 2014 roku ukazała się przykładowo książka ”Romans kulinarny”. Nabyć możemy również inne książki kucharskie, pozycje podróżnicze, sensacyjne, światowe bestsellery, swoisty podręcznik nauki zawodu dziennikarza ”Dziennikarstwo” czy też wspomnienia z codzienności w obozie zagłady ”Pamiętnik Rutki Laskier”. W ramach Polska Press książki wydali m.in. Rutka Laskier, Stanisław Bubin, Wiesława Niemiec, Robert Sowa, Beata Kierkowska, Marek Chyliński, Stephan Russ-Mohla. Jako dodatki do części gazet Polska Press Grupy ukazywały się ponadto książki takich autorów, jak John Grisham, Frederick Forsyth, Thomas Harris czy Tom Clancy.

d32b87j
Polska Press
Rok powstania

1991

Adres

ul. Domaniewska 45

Kod i miasto

02-672 Warszawa

Numer telefonu

+48 22 201 44 00

Numer faksu

+48 22 201 44 10

Adres WWW strony internetowej

polskapress.pl

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32b87j
d32b87j
d32b87j