Trwa ładowanie...
d2sczjl

Tom Clancy

AFP
Źródło: AFP

Jeden z najlepszych i najbardziej znanych na świecie twórców literatury sensacyjnej. Karierę zaczynał jako niezależny biznesmen, później poświęcił się wyłącznie pisarstwu. Nie zerwał jednak do końca kontaktu z biznesem - ma własną fabrykę tworzącą gry komputerowe, których jest pasjonatem. Rozpoczął swoją karierę w 1984 roku, publikując Polowanie na Czerwony Październik, które pobiło wszelkie rekordy popularności. Wszystkie jego kolejne powieści niezmiennie zajmowały pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Powstało też kilka filmów na podstawie jego książek.

Twórczość Toma Clancy'ego cechuje głęboka znajomość realiów współczesnej geopolityki, kulis działania agend rządowych i sił zbrojnych: od szczebla plutonu piechoty do broni kosmicznej. Rdzeń zaś stanowią książki opisujące dzieje Jacka Ryana - gracza giełdowego, historyka, oficera piechoty morskiej, wysokiego urzędnika Centralnej Agencji Wywiadowczej i... prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Tom Clancy jest również (wspólnie ze Steve'em Pieczenikiem) autorem czterotomowego cyklu powieściowego CENTRUM, którego pierwsza część doczekała się ekranizacji.

Obecnie wraz z żoną i czworgiem dzieci zamieszkuje na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

d2sczjl

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sczjl
d2sczjl
d2sczjl