Trwa ładowanie...

Piotr Kaszewiak deklaruje pomoc obywatelom Ukrainy. "Zrobię co w mojej mocy"

Piotr Kaszewiak, popularny prawnik, bez wahania oferuje pomoc prawną Ukrainkom i Ukraińcom. "Jeśli jako adwokat mogę Wam dopomóc na terenie Polski w związku z obecną sytuacją - proszę o kontakt" – pisze w sieci.

Piotr Kaszewiak deklaruje pomoc UkraińcomPiotr Kaszewiak deklaruje pomoc UkraińcomŹródło: East News, fot: BLAWICKI PIOTR
d25ybgf
d25ybgf

O świcie 24 lutego 2022 r. Władimir Putin dał pozwolenie swoim wojskom na wkroczenie do Ukrainy. Świat ze zgrozą patrzy na to, co dzieje się na terenach militarnych działań. Liderzy państw nakładają na Rosję kolejne sankcje, a po świecie przetaczają się fale protestów przeciwko agresywnym działaniom Federacji Rosyjskiej.

Dramatyczne wydarzenia relacjonują międzynarodowe media. Relacje obejmują nie tylko fakt, że Rosja drugi dzień z rzędu przeprowadza ataki rakietowe na miasta Ukrainy. W materiałach dziennikarzy najbardziej dojmującymi obrazami są cywilni obywatele walczący o przetrwanie lub uciekający z Ukrainy, chociażby do sąsiedniej Polski. Chcą połączyć się z rodzinami lub po prostu – mieć szansę na życie w kraju nie objętym wojną.

Działania rozpoczęły już nie tylko największe organizacje, takie jak Polska Akcja Humanitarna czy Amnesty International, ale mniejsze stowarzyszenia, fundacje, czy wolontariusze. Z związku z tym w wielu miastach i miejscowościach zawiązują się grupy wolontariackie, które na bieżąco będą pomagać obywatelom Ukrainy tym mieszkającym w Polsce, których bliscy pozostają w Ukrainie, jak i tym, którzy starają się dotrzeć z Ukrainy do Polski. W ogłoszeniach tego typu grup można przeczytać, że oprócz zbiórek funduszy, leków, czy żywności, potrzebna jest pomoc m.in. tłumaczy, psychologów czy prawników.

Zobacz wideo: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"

Gotowość do pomocy deklarują polscy prawnicy: adwokaci, radcy prawni, notariusze. W tym gronie jest także Piotr Kaszewiak. Ceniony adwokat, a przy okazji ulubieniec telewidzów, nie ma wątpliwości, czy angażować się w działania na rzecz sąsiadów zza wschodniej granicy.

d25ybgf

Kaszewiak niejednokrotnie udowodnił, że jeśli chodzi o pomoc potrzebującym i pokrzywdzonym, nie waha się, by oferować opiekę prawną – dlatego zdecydował się brać udział w "Sprawie dla reportera" i udziela się charytatywnie, np. świadcząc usługi adwokackie pro bono.

Nie inaczej jest tym razem. Jak wielu innych prawników, zadeklarował, że ktokolwiek potrzebuje pomocy, może na niego liczyć. "Drodzy Przyjaciele - Obywatele Ukrainy; jeśli jako adwokat mogę Wam dopomóc na terenie Polski w związku z obecną sytuacją - proszę o kontakt. Zrobię co w mojej mocy, by pomóc. Dużo sił" – pisze na Instagramie i jako kontakt podaje swój adres mailowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25ybgf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d25ybgf