Trwa ładowanie...
d4lj4jw

Pierwsze słowo

książka
d4lj4jw
Oceń jako pierwszy:
Pierwsze słowo
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Pierwsze słowo
Materiały prasowe

Pewnej nocy do jednej zamkowej celi trafia trzech morderców carów, a każdy z nich słuszny i jedyny. Wallenrod, Winkelried i Wawrzyniec, namaszczony może nie pośród królewskiego truchła w kościelnych podziemiach, ale przecież też w podziemiach... gorzelni.

Stanisław Kozik nieoczekiwanie dla siebie znajduje się w odmiennym stanie żywotności. Sokółek zamienia się w słup soli w pewnym rozkosznie fikuśnym przedsiębiorstwie. A Oda Kręciszewska w dniu pogrzebu w lustrze dostrzega wąsik swojej matki, co prowadzi ją do podjęcia pewnych niezbyt przemyślanych, ale całkiem udanych życiowych decyzji. W tomie opowiadań nie brakuje też postaci już czytelnikom znanych, jak choćby pewnego pisarza o wyglądzie zmiętego muszkietera i jego prywatnego anioła. W bamboszkach.

Czasem dowcipnie, innym razem mrocznie, zawsze klimatycznie i z wielką klasą. Czy to zamtuz, czy biuro komisji przyznającej Certyfikat Międzynarodowej Jakości Fantastycznej, czy carski zamek, a może tonące we mgle zaułki miasta – Marta Kisiel udowadnia, że jej wyobraźnia (podobnie jak poczucie humoru) nie ma żadnych granic.

d4lj4jw
Pierwsze słowo
Numer ISBN

978-83-280-5164-5

Wymiary

135x202

Oprawa

miękka

Liczba stron

352

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d4lj4jw
d4lj4jw
d4lj4jw
d4lj4jw
d4lj4jw