Trwa ładowanie...
d27lx7z

Pielgrzymki polskie. Kronika podróży papieskich do Ojczyzny

książka
d27lx7z
Oceń jako pierwszy:
Pielgrzymki polskie. Kronika podróży papieskich do Ojczyzny
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Najnowsze, wydanie bestsellerowego albumu z logo 30. Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II. Albumowi towarzyszy wielkoformatowa wystawa fotografii autorstwa Adama Bujaka, która nieustannie odwiedza muzea, galerie, domy kultury w całej Polsce. Uroczystego otwarcia wystaw dokonują władze samorządowe i hierarchowie kościelni.

Album i wystawa jest wzruszającą kroniką wspólnej drogi Wielkiego Duszpasterza i Jego rodaków przez cały Pontyfikat. Pokazane zostały wszystkie miejsca, które Jan Paweł II odwiedzał, przypomniano każde nauczanie, które do nas kierował. Wielki artystyczny dokument czasu, w tysiącletnich dziejach Polski!

Za każdym razem, gdy Ojciec Święty opuszczał Polskę, żegnaliśmy Go ze smutkiem i ze łzą w oku, ale także żarliwą nadzieją na następne, rychłe spotkanie. Wiedzieliśmy bowiem, że sercem jest z nami i z troską przygląda się ze stolicy Piotrowej swej Ojczyźnie, zmianom zachodzącym w naszym kraju i w nas. Nie zostawił nas samych sobie. Przyjeżdżał zawsze z potrzeby serca, spieszył do nas także wtedy, gdy w kraju panoszył się nieprzyjazny człowiekowi system komunistyczny.

Jan Paweł II przynosił słowa, na które czekaliśmy. Odczytywał z naszych twarzy troski, problemy i niepokoje, podzielał je i nosił w swojej duszy. W wielkiej mierze dzięki Niemu, głowie nigdy nie poddającego się Kościoła, Polska stała się wolna, my staliśmy się wolni. Tchnie to z każdej karty tego albumu, z setek znamiennych cytatów i fragmentów homilii oraz z ponad 400 zdjęć. Album jest wspaniałą pamiątką dla wszystkich pokoleń!

d27lx7z
Pielgrzymki polskie. Kronika podróży papieskich do Ojczyzny
Numer ISBN

83-88918-23-0

Wymiary

230x300

Gatunek

Religia i religioznawstwo,Religia i religioznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

320

Inne wydania

Kraków - 2008-07-04

Podziel się opinią

Share
d27lx7z
d27lx7z
d27lx7z
d27lx7z