Trwa ładowanie...
d33o8th
d33o8th

Oficyna Naukowa Wydawnictwo

Logo

Oficyna Naukowa jest wydawnictwem, które powstało w roku 1992 za sprawą Elżbiety Nowakowskiej-Sołtan i Ewy Pajestki-Kojder. Obie mają za sobą długoletnią praktykę w PWN-ie, którego dawne chlubne tradycje starają się kultywować.

Oficyna Naukowa specjalizuje się w edycji książek naukowych, przede wszystkim z dziedziny socjologii, filozofii, kulturoznawstwa, antropologii społecznej, prawa, historii, jest wśród nich wiele przekładów dzieł niemiecko-, angielsko-, rosyjsko-, a także francuskojęzycznych. Wymagają one bardzo drobiazgowego i starannego przygotowania, zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym i graficznym. Staranny dobór tytułów i drobiazgowe opracowanie tekstu to wizytówka Oficyny Naukowej. Stałe kontakty ze środowiskiem naukowym, m.in. w ramach Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, umożliwiają wybór najlepszych tytułów i renomowanych autorów. Dzięki współpracy ze znakomitymi tłumaczami, renomowanymi redaktorami, bardzo dobrym składem komputerowym oraz niezwykle starannymi drukarniami Oficyna Naukowa publikuje książki o najwyższej jakości. Są one adresowane do stosunkowo wąskiego grona czytelników, przede wszystkim ludzi związanych z nauką: badaczy, nauczycieli
akademickich, studentów.

Oficyna Naukowa jest znana w środowisku m.in. dzięki kilku seriom wydawniczym. Najpoważniejszą z nich, liczącą ponad 40 tytułów, jest seria Terminus, w której publikowane są prace współczesnych, ale już ugruntowanych w nauce autorów, głównie z dziedziny filozofii i socjologii. Innym bardzo poważnym przedsięwzięciem Oficyny Naukowej jest publikacja Encyklopedii socjologii. Inne serie wydawnicze to Biblioteka Myli Socjologicznej, Horyzonty Cywilizacji, Ludzie i ... Kolejne seryjne przedsięwzięcie to książki Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, z którym stała współpraca trwa już od roku 1993.

Oficyna Naukowa współpracuje z siecią hurtowni z całej Polski starając się dotrzeć do wszystkich ośrodków akademickich, które są najważniejszymi i szczególnie cenionymi adresatami wydawanych przez nią książek.

Oficyna Naukowa Wydawnictwo
Rok powstania

1992

Adres

ul. Mokotowska 65/3

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

(+48 22) 622 02 41

Numer faksu

(+48 22) 622 02 42

Adres WWW strony internetowej

http://www.oficyna-naukowa.com.pl/

Podziel się opinią

Share
d33o8th
d33o8th
d33o8th
d33o8th