Trwa ładowanie...
dp3c2jk
29-09-2023 11:20

Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt

książka
Oceń jako pierwszy:
dp3c2jk
Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt
Tytuł oryginalny

Small Animal Medical Diagnosis

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Cechą tego podręcznika jest problemowe, a nie układowe podejście do nauki diagnozowania. Całościowo jest to edycja zwarta obejmująca 14 spójnych tematycznych części a w każdej z nich wyartykułowane są zbiorczo najistotniejsze z punktu widzenia diagnostycznego problemy. Kapitalnym pomysłem autorskim jest każdorazowe początkowe oraz końcowe nawiązanie do konkretnego przypadku klinicznego doskonale ilustrującego omawiany problem. Podręcznik ze wszech miar spełnia wszystkie stawiane współczesnym opracowaniom klinicznym wymogi - po wydaniu zaś w Polsce, będzie miał unikatowy charakter, umożliwiając kompletne opanowanie podstaw rozumowania lekarskiego.
Prof. dr hab. Zbigniew Pomorski
Książka jest nowoczesnym zwartym opracowaniem z dziedziny diagnostyki klinicznej i laboratoryjnej małych zwierząt, autorstwa wielu wybitnych pracowników naukowych i praktyków klinicznych, co sprawia, że zawarta w niej wiedza przekłada się bezpośrednio na praktyczny aspekt - zarówno dydaktyczny jak i zawodowy.
Prof. dr hab. Roman Lechowski
Bez właściwej diagnozy dalsze postępowanie lekarskie, choćby najbardziej skomplikowane i kosztowne, jest tylko zbiorem przypadkowych działań w najlepszym przypadku określanych mianem "postępowanie objawowe". Książka Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt jest pierwszą książką na polskim rynku wydawniczym, która w sposób usystematyzowany i logiczny wprowadza nas w trudne zagadnienia diagnostyki klinicznej małych zwierząt. Moje 25-letnie doświadczenie kliniczne podpowiada, że stanie się ona podstawowym narzędziem każdego lekarza klinicysty zajmującego się diagnostyką i leczeniem małych zwierząt towarzyszących. Myślę również, że powinna być podstawowym podręcznikiem do nauczania studentów medycyny weterynaryjnej diagnostyki klinicznej małych zwierząt.
Andrzej Lisowski, lekarz weterynarii, specjalista chorób psów i kotów

Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt
Numer ISBN

978-83-7579-152-5

Wymiary

165x245

Oprawa

twarda

Liczba stron

552

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp3c2jk
dp3c2jk
dp3c2jk
dp3c2jk