Dalsze sukcesy
Ogromny wpływ na jego sukces miał rozwój technologiczny, który doprowadził do upowszechnienia druku. Pod koniec XIX i na początku XX w. na rynku zaczęły się pojawiać liczne magazyny z prozą dla masowego odbiorcy, tym samym zapotrzebowanie na barwne opowiadania przygodowe Londona stale rosło. Szacuje się, że w 1900 r. London zarobił jako pisarz 2500 dol., co po uwzględnieniu inflacji jest odpowiednikiem 72 tys. dol. (ponad 270 tys. zł).
Na początku 1903 r. London sprzedał opowiadanie "Zew krwi" za 750 dol. Wkrótce po tym Macmillan Publishers zapłaciło 2000 dol. za prawa do książki. Wydawca zadbał o odpowiednią promocję, czyniąc z "Zewu krwi" jedną z najsłynniejszych powieści tamtych czasów.
Jack London, gromadząc fortunę, nie osiadł na laurach i cały czas szukał nowych wyzwań. W 1904 r. został korespondentem wojennym, relacjonującym dla "San Francisco Examiner" przebieg wojny rosyjsko-japońskiej. Po burzliwych przygodach (3 razy trafił do niewoli) i ostatecznej interwencji prezydenta Roosevelta, London wrócił do kraju, gdzie rozpoczął nowy etap w swoim życiu.
Na zdjęciu: Jack London w 1903 r.