Trwa ładowanie...
dtjbvhu
07-07-2011 00:00

Nowolipie. Najpiękniejsze lata

książka
Oceń jako pierwszy:
dtjbvhu
Nowolipie. Najpiękniejsze lata
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Józef Hen - chłopak z Nowolipia - wraca do świata swojego dzieciństwa. Opisuje przedwojenną, wielokulturową Warszawę i żydowski Muranów - krajobraz najmłodszych lat. Wspomina czasy pierwszych miłości, podwórkowych figli, kłopotów w szkole i... debiutanckich artykułów w „Małym Przeglądzie". I wreszcie bombardowania w oblężonej Warszawie.
Siedemnastoletni pisarz trafił na budowę drogi z Lwowa do Kijowa. To był inny świat, okrutny i surowy, ale Hen przekornie nazywa ten okres „najpiękniejszymi latami". To czas, gdy straty i cierpienia mieszały się z psychologicznymi odkryciami, ważnymi dla późniejszego autora, a dramatyczne przygody miał zakończyć powrót do domu, którego już nie było. Na Nowolipie, które legło w gruzach.
Opowieść Hena poddaje się kaprysom pamięci, dystans kondensuje przeszłe wydarzenia, a doświadczenie dodaje do nich zabawne i dramatyczne puenty.
Nowolipie i Najpiękniejsze lata to dwie opowieści o dzieciństwie i młodości znanego pisarza, nasycone dystansem, cierpieniem, ale i ciepłym dowcipem. Józef Hen zabiera nas w fascynującą podróż.

Nowolipie. Najpiękniejsze lata
Numer ISBN

978-83-7747-538-6

Wymiary

140x200

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

7

Liczba stron

480

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtjbvhu
dtjbvhu
dtjbvhu