Trwa ładowanie...
d49w1ib
13-07-2022 12:00

Niewyczerpany żart

książka
Oceń jako pierwszy:
d49w1ib
Niewyczerpany żart
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Opus magnum Davida Fostera Wallace’a.
Gargantuiczna, błyskotliwa i dowcipna historia o pogoni za szczęściem w Ameryce. Portretująca najbardziej wzruszająco dysfunkcyjną rodzinę, jaka pojawiła się w literaturze ostatnich lat, powieść zgłębia zasadnicze pytania o kondycję człowieka i o rozrywkę: czym ona jest i dlaczego w tak dużym stopniu zdominowała nasze życie; jak pragnienie rozrywki wpływa na naszą potrzebę kontaktu z innymi ludźmi; co o nas mówią przyjemności, które wybieramy.
„Niewyczerpany żart” powszechnie uznawana jest za przełomową amerykańską powieść lat dziewięćdziesiątych i najlepszą jak dotąd próbęuchwycenia rzeczywistości w nierealnym świecie. Główną osią fabuły jest poszukiwanie zaginionej kopii taśmy wideo znanej jako „Rozrywka”: filmu tak zabawnego, że każdy, kto go zobaczy, będzie zmuszony oglądać go w kółko, a zainteresowanie jedzeniem, piciem i podstawowymi warunkami sanitarnymi z czasem wygaśnie.
To pełna rozmachu analiza namiętności i rozkoszy, które czynią nas ludźmi – a także jedna z tych rzadkich książek, które na nowo definiują granice powieści.

„Dla takich książek warto żyć”
Jakub Małecki

„Następny krok w ewolucji prozy literackiej”
The Atlantic

„Niewyczerpany żart przyćmiewa niemalże każdą powieść napisaną w ostatnim stuleciu”
The New York Times

Niewyczerpany żart
Numer ISBN

978-83-8318-026-7

Wymiary

150x225

Oprawa

twarda

Liczba stron

1136

Język

polski

d49w1ib

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49w1ib
d49w1ib
d49w1ib
d49w1ib