Trwa ładowanie...
dzeulqj
31-01-2020 13:12

My robimy to inaczej!. Opowieść o tym, jak organizacje powstają i upadają, by móc odrodzić się na nowo

książka
Oceń jako pierwszy:
dzeulqj
My robimy to inaczej!. Opowieść o tym, jak organizacje powstają i upadają, by móc odrodzić się na nowo
Tytuł oryginalny

That's Not How We Do It Here!: A Story about How Organizations Rise and Fall--and Can Rise Again

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jaka jest najgorsza rzecz, jaką możesz usłyszeć, gdy masz jakiś dobry pomysł w pracy? „My robimy to inaczej!”

John Kotter i Holger Rathgeber stworzyli opowieść biznesową, która pomoże każdemu zespołowi bądź organizacji radzić sobie z największymi wyzwaniami i zamieniać je w ekscytujące okazje. W książce My robimy to inaczej! przedstawili esencję kilkudziesięciu lat swoich doświadczeń i nagradzanych badań mających na celu ukazanie mechanizmów powstawania, upadania i odradzania się organizacji w obliczu przeciwności.

Czego możesz się nauczyć o długoterminowym sukcesie firmy od kolonii surykatek z pustyni Kalahari?

Więcej niż sobie wyobrażasz!

Pewnego razu w południowej Afryce, na pustyni Kalahari, żyło sobie stado surykatek. Po latach stabilnego rozwoju nastała susza, która radykalnie uszczupliła zasoby stada, a także przyczyniła się do niosących śmiertelne niebezpieczeństwo ataków sępów. W miarę pogarszania się sytuacji panująca w stadzie harmonia ulega zakłóceniu. Jego przywódcy kłócą się podczas wypracowywania najwłaściwszych rozwiązań, a sugestie ze strony szeregowych robotników spotykają się z podcinającym skrzydła stwierdzeniem: „Nie tak to tu robimy!”.

Dlatego też Nadia, bystra i odważna surykatka, wyrusza na poszukiwanie nowych pomysłów, które pomogą znajdującemu się w prawdziwych tarapatach stadu. Odkrywa o wiele mniejszą grupę, która działa w zupełnie inny sposób, przy znacznie większym udziale pracy zespołowej i z większą wprawą. Poznane surykatki opracowały innowacyjne rozwiązania pomagające znajdować pożywienie i bronić się przed sępami. Okazuje się jednak, że nie wszystko w tym małym stadzie jest tak doskonałe, jak początkowo mogłoby się wydawać.

Czy Nadii uda się wpaść na pomysł, jak połączyć to, co najlepsze w tych dwóch odmiennych światach – w dużym, zdyscyplinowanym i dobrze zarządzanym oraz małym, nieformalnym i inspirującym – zanim będzie za późno?


Ta niepowtarzalna przypowieść pokazuje nam, o ileż bezpieczniejsi jesteśmy w zmiennych czasach, gdy wprowadzamy innowacje.

Spencer Johnson, autor Kto ukradł mój ser?

Ta prosta przypowieść o futrzastych ssakach mierzących się z problemem adaptacji w obliczu zagrożenia dostarcza ciekawe spostrzeżenia na temat podróży, w której uczestniczy wielu z nas. Genialne!

Stanley McChrystal, emerytowany generał, autor Team of Teams i współzałożyciel McChrystal Group

John Kotter robi to ponownie. Wykorzystywana przez niego metafora pomaga czytelnikom wyodrębnić podstawowe warunki doskonałego funkcjonowania organizacji, tj. pobudzenie serc i umysłów członków zespołu do działania na rzecz ważnego celu.

Leigh Morgan, dyrektor operacyjny, Fundacja Billa i Melindy Gatesów

To działa. I to nie tylko w przypadku surykatek.

Gaëtan Thomas, prezes i dyrektor generalny NB Power


John Kotter jest wielokrotnie nagradzanym emerytowanym profesorem przywództwa Harvard Business School, autorem książek z listy bestsellerów „New York Timesa”, znanym liderem myśli biznesowej, a także współzałożycielem organizacji Kotter International z siedzibami w Seattle i Bostonie.

Holger Rathgeber jest byłym dyrektorem wykonawczym w korporacji działającej na światowym rynku produktów medycznych, autorem napisanego wraz z Kotterem międzynarodowego bestsellera Gdy góra lodowa topnieje oraz dyrektorem w Kotter International.

My robimy to inaczej!. Opowieść o tym, jak organizacje powstają i upadają, by móc odrodzić się na nowo
Numer ISBN

978-83-8087-213-4

Wymiary

141x218

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

189

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzeulqj
dzeulqj
dzeulqj
dzeulqj