Trwa ładowanie...
d317w7k

Marcin Wicha

Marcin Wicha, design i wzornictwo to codzienni towarzysze. W jego książkach i esejach uznanych przez krytyków i czytelników znajdziemy elementy satyryczne, reportażowe, a także filozoficzne. Rockmanami Marcina Wichy od zawsze byli graficy, a jako syn architekta z wysublimowanym smakiem mężczyzna po prostu musiał zostać projektantem.

Marcin Wicha – życiorys

Marcin Wicha przyszedł na świat w 1972 roku w Warszawie. To z domu wyniósł zamiłowanie do wysokiej jakości i unikania szpetnych czy zwyczajnie nieestetycznych przedmiotów. Pracuje jako felietonista, grafik i rysownik, projektujący okładki, znaki graficzne, plakaty, ma firmę projektową razem z drugim współwłaścicielem. Marcin Wicha latami ilustrował dla ”Tygodnika Powszechnego”.

Marcin Wicha – książki

Marcin Wicha to polski eseista oraz autor i współautor książek dla najmłodszych. Wydaje wspólnie chociażby z Anną Onichimowską, Bronisławem Majem, Rafałem Kosikiem, Wojciechem Bonowiczem, Jerzym Illgiem czy Leszkiem K. Talko. Jego książki możemy znaleźć na półkach księgarń w Polsce dzięki nakładowi takich oficyn, jak Karakter Wydawnictwo, Wydawnictwo Czarna Owieczka, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Egmont Polska czy Wydawnictwo Znak.

Marcin Wicha – nagrody i nominacje

Wydający pod własnym nazwiskiem od 2008 roku przede wszystkim w Warszawie oraz w Krakowie Marcin Wicha jest laureatem Paszportu ”Polityki” 2017 z literatury oraz 22. Nagrody Literackiej ”Nike”, a także ”Nike” Czytelników. Ponadto dziecięcy autor i eseista ma również na koncie nominację do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 za esej.

d317w7k

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d317w7k
d317w7k
d317w7k