Trwa ładowanie...
d231svu

Czarna Owieczka Wydawnictwo

Logo

Wydawnictwo Czarna Owieczka powstało w marcu 2011 roku jako spółka bliźniacza dla Wydawnictwa Czarna Owca, której przeznaczeniem było skupienie się na literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Docelową grupą odbiorców są czytelnicy w wieku od 3 do 14 lat. W 2017 roku pojawił się plan przejęcia Czarnej Owieczki przez Czarną Owcą.

Wydawnictwo Czarna Owieczka – publikacje

Celem Wydawnictwa Czarna Owieczka jest publikowanie książek nowatorskich i na swój sposób nieprzeciętnych, wartościowych zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Publikacje mają się wyróżniać, utrzymując jednocześnie wysoki poziom treści i przekazu.

Wydawnictwo Czarna Owieczka wydaje książki w kategoriach 3+, 6+ i 9+ – znajdują się wśród nich przygody i opowieści (jak "Super-Charlie" i "Czy na wyspie grasują zbiry i wombaty"), jak również publikacje edukacyjne ("Kubuś będzie miał braciszka", "Jedno oko na Maroko", "Różni, ale tacy sami. Książka o tolerancji" czy "Tajemnica śmierci").

Wydawnictwo Czarna Owieczka – serie

Powstało kilka serii książkowych proponowanych przez Czarną Owieczkę, są to: Seria "Nesbø Dzieciom", Seria "Klara", Seria o słoniu Babarze, Seria o Kubusiu, a także książki obrazkowe i książki edukacyjne wielokrotnie nagradzanej Pernilli Stalfelt.

Wydawnictwo Czarna Owieczka – autorzy

Wśród autorów publikowanych przez Czarną Owieczkę znajdziemy znanego norweskiego pisarza Jo Nesbø i jego cykl o Doktorze Proktorze, popularnego na całym świecie Jeana de Brunhoff, czy autorów takich jak Bono Bidari (pseudonim zbiorowy następujących osób: Jaume Copons, Daniel Cerdà Emery, Ramon Cabrera, Òscar Julve), Monica Rinaldini, Jonathan Lindström, Eliza Piotrowska i Marcin Wiecha.

Czarna Owieczka Wydawnictwo
Rok powstania

2011

Adres

ul. Krasińskiego 20/17

Kod i miasto

01-581 Warszawa

Numer telefonu

+48 22 414 44 51

Adres WWW strony internetowej

www.czarnaowieczka.pl

Podziel się opinią

Share
d231svu
d231svu
d231svu
d231svu