Trwa ładowanie...
d20am9q

Marcin Pałasz

Marcin Pałasz pisze opowiadania i powieści dziecięce i młodzieżowe, ładnie ilustrowane. Twierdzi, że jest z zawodu optymistą i przyjmuje motto życiowe ”Słowa niosą uśmiech”.

Marcin Pałasz – życiorys

Marcin Pałasz od lat związany jest z Wrocławiem, gdzie mieszka. Tam również pracuje, pozostając niezwykle płodnym polskim autorem powieści i opowiadań, ale także i słuchowisk radiowych. Wcześniej ”robił” w reklamie, był copywriterem, a aktualnie pisarstwo zajmuje go na cały etat. A wszystko zaczęło się przypadkowo od książki dla chrześniaka Marcina Pałasza. Prawa autorskie prędko zakupiło wydawnictwo Nasza Księgarnia. Prywatnie pisarz jest wielkim miłośnikiem psów.

Marcin Pałasz – książki

Nazwisko Marcin Pałasz na rynku literackim w Polsce figuruje nieprzerwanie od 2004 roku – momentu publikacji pierwszej powieści dla dzieci. I temu gatunkowi autor pozostaje wierny od początku, tworząc pozycje dla najmłodszych oraz nieco starszych czytelników. Część z nich jest również wydawana w językach angielskim oraz hiszpańskim. W naszej ojczyźnie Marcina Pałasza wydają przede wszystkim takie oficyny, jak BIS Wydawnictwo, Akapit-Press, Mac Edukacja, Skrzat, Literatura, Nasza Księgarnia, Ezop, W.A.B. czy też Publicat.

Marcin Pałasz – nagrody

Marcin Pałasz jest laureatem Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (2013). Ma także na koncie kilka nominacji do powyższej statuetki oraz takich wyróżnień, jak przykładowo to w Konkursie Książka Roku 2012 organizacji IBBY z siedzibą w Szwajcarii.

d20am9q

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20am9q
d20am9q
d20am9q