Trwa ładowanie...
d1d3su5
15-04-2010 00:00

Legenda o nerwowym człowieku

książka
Oceń jako pierwszy:
d1d3su5
Legenda o nerwowym człowieku
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Lata powojenne. W jednym z państw Europy Wschodniej, w rodzinie państwa Yorisa i Marii Dolores Stundemann, przychodzi na świat Bradis, człowiek, który wkrótce udowodni światu swą odmienność. Przez następne pół wieku będzie...

Rok 2006. Ten sam kraj „gdzie ludzie spacerując patrzą pod nogi, gdzie dzieci nie są przytulane przez rodziców, kraj pozbawiony nadziei, dobrych manier i gustu, ale za to pełen zazdrości”. Ten sam Bradis wraca w rodzinne strony, aby rozliczyć się z bolesną przeszłością i poznać prawdę o samym sobie. Pisze niezwykły list. Jego adresatami jest wiele niezwykłych osób. Opowiada historię swego niezwykłego życia. Czyni to w niezwykły sposób podróżując w głąb samego siebie, do utraconego raju dzieciństwa. Poszukując prawdy zmaga się z przeszłością, patrzy prosto w oczy swojemu egoizmowi, wielkości swojego intelektu, swej podłości i wreszcie swemu nieuniknionemu końcowi - śmierci.

Wciągająca fabuła i stworzony przez Autora świat momentami piękny, częściej odrażający, ale jakże realny. Dziwaczne związki, podstęp, zdrada, morderstwa i... miłość. Symultaniczna realność dwóch czasów. To współczesne wydanie szekspirowskiego dramatu. Właściwa powieść, na właściwym miejscu, we właściwym czasie.

Legenda o nerwowym człowieku
Numer ISBN

978-83-7534-016-7

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

152

d1d3su5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d3su5
d1d3su5
d1d3su5