ycipk-jfrh1h
ycipk-jfrh1h

Odzyskany - książka

978-83-7534-040-2_6065_F.jpg Inne
Podziel się

11-letni John Egan mieszka z matką, ojcem i babcią na irlandzkiej wsi. Jego ulubioną książką jest księga Rekordów Guinnessa i marzy o tym, by pojechać z matką zobaczyć wodospad Niagara. Ale najbardziej na świecie John pragnie stać się najpotężniejszym wykrywaczem kłamstw, niemal za wszelką cenę.

ycipk-jfrh1h

John jest powiem obdarzony niezwykłym darem, od dzieciństwa wyczuwa w ludziach kłamstwo. Ten dar odmienia jego życie, ukazując obłudę i brutalność świata dorosłych, o którym wie od lat dzieciństwa. Przejmująca i niepokojąca powieść o dojrzewającym chłopcu, o jego obsesyjnym i niebezpiecznym pragnieniu zobaczenia prawdy, nawet za cenę utracenia rodziny.

Odzyskany jest napisany czystą, przemawiającą do czytelnika prozą, a wszystkie wypowiedzi Johna wydają się przerażająco rzeczywiste i przejmujące zarazem. Potężny świat dorosłych przefiltrowany jest przez niewinność dorastającego dziecka. Niestabilny związek jego rodziców odbija się na psychice chłopca a ich pragnienie „wyleczenia” syna jest dla niego powodem cierpienia.

Odzyskany - Szczegóły książki
Tytuł oryginalny

Carry Me Down

Numer ISBN

978-83-7534-040-2

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

400

Autorzy
Wydawnictwo
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-jfrh1h
ycipk-jfrh1h
ycipk-jfrh1h