Trwa ładowanie...
d4duk7y
15-04-2010 00:00

Odzyskany

książka
Oceń jako pierwszy:
d4duk7y
Odzyskany
Tytuł oryginalny

Carry Me Down

Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

11-letni John Egan mieszka z matką, ojcem i babcią na irlandzkiej wsi. Jego ulubioną książką jest księga Rekordów Guinnessa i marzy o tym, by pojechać z matką zobaczyć wodospad Niagara. Ale najbardziej na świecie John pragnie stać się najpotężniejszym wykrywaczem kłamstw, niemal za wszelką cenę.

John jest powiem obdarzony niezwykłym darem, od dzieciństwa wyczuwa w ludziach kłamstwo. Ten dar odmienia jego życie, ukazując obłudę i brutalność świata dorosłych, o którym wie od lat dzieciństwa. Przejmująca i niepokojąca powieść o dojrzewającym chłopcu, o jego obsesyjnym i niebezpiecznym pragnieniu zobaczenia prawdy, nawet za cenę utracenia rodziny.

Odzyskany jest napisany czystą, przemawiającą do czytelnika prozą, a wszystkie wypowiedzi Johna wydają się przerażająco rzeczywiste i przejmujące zarazem. Potężny świat dorosłych przefiltrowany jest przez niewinność dorastającego dziecka. Niestabilny związek jego rodziców odbija się na psychice chłopca a ich pragnienie „wyleczenia” syna jest dla niego powodem cierpienia.

Odzyskany
Numer ISBN

978-83-7534-040-2

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

400

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4duk7y
d4duk7y
d4duk7y