Trwa ładowanie...
dh12161
25-09-2020 13:00

Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejść każdy lider

książka
Oceń jako pierwszy:
dh12161
Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejść każdy lider
Tytuł oryginalny

Leadershift: The 11 Essential Changes Every Leader Must Embrace

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeśli chcesz być skutecznym liderem, musisz się zmieniać. Nie możesz być wciąż taki sam, nie możesz tak samo myśleć i działać, jeśli liczysz na sukces w świecie, który nie pozostaje taki sam.

Chcąc osiągnąć doskonałość w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, liderzy muszą być zwinni i zdolni do adaptacji – kluczem jest nauczenie się, jak dokonywać przemian przywództwa. W książce Leadershift. Przemiana przywództwa ekspert w dziedzinie przywództwa i bestsellerowy autor, John C. Maxwell, pokazuje, jak przyśpieszyć swoją karierę dzięki umiejętności elastycznego dopasowania się do nowych warunków.

Szkicując plan zmiany, autor dzieli się historiami własnych przemian, których dokonał w swojej długiej i pełnej sukcesów karierze. Wskazuje 11 metamorfoz przywódczych, które zmienią nieodwracalnie twój sposób myślenia, działania i przewodzenia. Są to m.in.:

przemiana rozwoju osobistego – od celów do wzrostu – pozwalająca przejść od myślenia krótkoterminowego do długoterminowego nastawienia;

przemiana skutku – od lidera wyszkolonego do lidera transformacyjnego – tworząca przywódcę, którego działania inspirują innych ludzi do zmian i rozwoju;

przemiana udoskonalająca – od jednolitości do różnorodności zespołu – pozwalająca budować efektywny zespół oparty na różnych punktach widzenia, zdolnościach i doświadczeniach jego członków;

przemiana reprodukcyjna – od wspinania się po drabinie do budowania drabiny – ucząca, jak stać się mentorem i jak pomóc nowym liderom wykorzystywać swój potencjał.

Zawarte w tej książce wskazówki dotyczące kompetencji lidera przyszłości są nie tylko innowacyjne, ale też perfekcyjnie dopasowane w czasie. Pozwolą ci wprowadzić niezbędne zmiany w zarządzaniu, zanim jeszcze staną się one konieczne.


To książka o zmianie i wznoszeniu się na jeszcze większe wyżyny wzrostu osobistego i korporacyjnego. Myślę, że dla lidera nie ma nic ważniejszego od aspirowania do wielkości, a jedynym sposobem jej osiągnięcia jest nieustanne dokonywanie przemian – na lepsze.
Ed Bastian, dyrektor generalny Delta Air Lines

John Maxwell przez całe lata wywiera olbrzymi wpływ na świat przez swoje przesłanie budowania siły, wzrostu i przywództwa. W niniejszej książce uczy nas, jak nieustannie się zmieniać na najlepsze, aby wywierać wpływ na innych i dokonywać transformacji życia ludzi przez wiele następnych dziesięcioleci.
Trent Shelton, pisarz i mówca motywacyjny


John C. Maxwell zajmuje pierwszą pozycję na liście bestsellerowych autorów „New York Timesa”. Jest pisarzem, coachem i mówcą, który sprzedał ponad 30 milionów egzemplarzy książek w pięćdziesięciu językach. Został uznany przez American Management Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Zarządzania) za numer 1 wśród liderów biznesu, a przez czasopisma „Business Insider” i „Inc.” za najbardziej wpływowego na świecie eksperta w dziedzinie przywództwa. Jego organizacje John Maxwell Company, John Maxwell Team, EQUIP i John Maxwell Leadership Foundation wyszkoliły miliony liderów wszystkich narodowości.

Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejść każdy lider
Numer ISBN

978-83-8087-948-5

Wymiary

158x233

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

256

Język

polski

dh12161

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh12161
dh12161
dh12161
dh12161