Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Książka pod choinkę: Sprawdzone bestsellery na prezent

Nie ma lepszego prezentu niż książka. Dlatego jeżeli wciąż nie wiesz co kupić najbliższym pod choinkę, zaskocz ich dobrą lekturą. Ale czym kierować się przy wyborze? Zdaniem Marty Jac, Manager Kategorii merlin.pl, jeśli nie wiemy jaką książkę kupić, wystarczy sięgać po sprawdzone pozycje, a takie właśnie znajdziemy na półce z bestsellerami.

Share
Książka pod choinkę: Sprawdzone bestsellery na prezent
Źródło:
d23eu8y

Nie ma lepszego prezentu niż książka. Dlatego jeżeli wciąż nie wiesz co kupić najbliższym pod choinkę, zaskocz ich dobrą lekturą. Ale czym kierować się przy wyborze? Zdaniem Marty Jac, Manager Kategorii merlin.pl, jeśli nie wiemy jaką książkę kupić, wystarczy sięgać po sprawdzone pozycje, a takie właśnie znajdziemy na półce z bestsellerami.

* Dasz radę. Ostatnia rozmowa , Jan Kaczkowski*

"Dasz radę" to ostatni zapisem rozmowy z ks. Janem Kaczkowskim, który zmarł 28 marca 2016 r., w Poniedziałek Wielkanocny. To swego rodzaju pożegnanie, ale też olbrzymia dawka pozytywnej energii, dzięki której łatwiej odnaleźć prawdziwe wartości

Księdza Jana Kaczkowskiego nie trzeba przedstawiać. Ta książka pozwala poznać jego ostatnie przemyślenia i niezwykłe spostrzeżeniami dotyczące życia i wiary. Ks. Jan w tej książce zaskakuje. Po raz kolejny, bo przecież swoją postawą zaskakiwał całe życie. Całkowicie poświęcił się drugiemu człowiekowi, udawało mu się przyciągnąć do Kościoła młodzież, inspirował wszystkich, nie tylko wierzących. Jak mu się to udawało? Starał się każdego wysłuchać i zrozumieć. Nie bał się zadawać pytań - niejednokrotnie bardzo osobistych, odważnych. I choć nie proponował łatwych i tanich rozwiązań, jego odbiorcy czuli się zrozumiani. Dzięki swojej szczerej postawie, dodawał ludziom sił, zdawał się mówić: nie odpuszczaj, dasz radę!

d23eu8y

* Beksińscy. Portret podwójny , Magdalena Grzebałkowska*

To zdecydowanie nie jest opowieść o modnym malarzu, wielkich pieniądzach i wystawach. To portret tragicznej rodziny. Los Beksińskich nie był łatwy. Mimo, że towarzyszyły im wielkie sukcesy – talent i dokonania zarówno ojca jak i syna są w końcu bezsprzeczne – wszystkie ich działania doprowadziły w końcu do bezdennej rozpaczy. Reportaż Magdaleny Grzebałkowskiej to próba spojrzenia na Beksińskich z perspektywy ich odczuć. Czytelnik, który sięgnie po tę lekturę, uzmysławia sobie przede wszystkim jak wielka samotność towarzyszyła członkom tej rodziny, jak silne poczucie niezrozumienia, frustracja, wynikająca z niemożności realizacji swoich pragnień.

Książka nie tłumaczy także mroku obrazów Zdzisława Beksińskiego, nie odkrywa motywacji jego syna - który fascynował się śmiercią i popełnił samobójstwo. Autorka wyraża zainteresowanie bohaterami jako ludźmi, którymi szargają uczucia, wątpliwości, niespełnione ambicje, którym towarzyszy zmęczenie. Reportaż napisany w brawurowy sposób. To pochłaniająca lektura. "Beksińscy. Portret podwójny" trzyma jednak w napięciu niczym dobry thriller.

d23eu8y

W kraju w którym uprzywilejowaną społecznie pozycję ma zdecydowanie mężczyzna, kobieta często bywa lekceważona. Zwłaszcza, jeżeli postanowi realizować się w świecie postrzeganym jako męski. Służby to świat w którym rządzi siła, dlatego „słaba płeć” spotykają się z pobłażaniem i traktowaniem z przymrużeniem oka. Wbrew stereotypom, od kobiet społeczeństwo oczekuje jednak więcej. Aby sprostać wysokim wymaganiom, często muszą one często łączyć ze sobą obowiązki zawodowe z życiem prywatnym, a w tym wszystkim być bez zarzutu.

"Niebezpieczne kobiety" to opowieść o losach kobiet w polskiej policji. Jak pokazują statystyki, liczba kobiet w służbach stale rośnie, w 2015 roku stanowiły aż 40% kandydatów przyjętych do policji. Jak wygląda ich codzienne, prywatne życie? Jak udaje łączyć im się oddanie rodzinie z często brutalnym i nieprzewidywalnym światem walki z przestępstwami? Można być piękną, zadbaną żoną, a jednocześnie wykazywać się odwagą stojąc twarzą w twarz z groźnym przestępcą? O czym kobieta myśli na takiej niebezpiecznej służbie? Właśnie takie zagadnienia porusza w swojej książce Patryk Vega.

Każdy mężczyzna może stać się gentlemanem i nie jest do tego potrzebny ani drogi garnitur, ani specjalne gadżety, a nawet wyuczone maniery...

d23eu8y

Łukasz Kielban przekonuje, że wystarczy zdać się na przedwojenne wzorce. Czerpiąc z mądrości przeszłości, każdy współczesny mężczyzna może nauczyć się ponadczasowej elegancji i dobrych manier. Porady, które przygotował dla znawca tematu, sprawią, zawierają wiedzę odnośnie tego, jak komponować swoją garderobę, wybierać odpowiedni zapach perfum, a także jak czerpać przyjemność z tak przyziemnych czynności jak golenie. Być może książka zainspiruje obdarowanego do dobrej zmiany?

Julita Bator zmieniła nawyki żywieniowe Polaków. Pokazała jak jeść bez chemii i to bez ponoszenia wysokich kosztów. W książce znajdziecie mnóstwo prostych i praktycznych przepisów, które autorka przetestowała na własnej rodzinie. Jej doświadczenia są naprawdę imponujące. Wszystko zaczęło się od dzieci. Na ich choroby i alergie nic nie pomagało. Pomogła zmiana sposobu odżywiania. Jak szybko wywnioskujecie, przyrządzając kolejne przepisy opracowane przez Julię Bator - małymi krokami każdy może wprowadzić rewolucyjne zmiany w swoim życiu i cieszyć się zdrowiem!

Wspólnie ze sklepem internetowym merlin.pl życzymy Wam udanych prezentów - zarówno tych, które podarujecie bliskim jak i tych, które od nich otrzymacie. Oby były to same sprawdzone książki! :)

d23eu8y

Podziel się opinią

Share
d23eu8y
d23eu8y