Trwa ładowanie...
d3godu3
10-08-2023 09:35

Kreatywne metody w terapii schematów. Innowacje w praktyce klinicznej

książka
Oceń jako pierwszy:
d3godu3
Kreatywne metody w terapii schematów. Innowacje w praktyce klinicznej
Tytuł oryginalny

Creative methods in schema therapy. Advances and Innovation in Clinical Practice

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W książce przedstawiono bieżące trendy i nowości w terapii schematów, bogato ilustrując je szczegółami i przykładami z praktyki klinicznej. Kolejne rozdziały zawierają przejrzyste omówienie twórczego podejścia do diagnozy, sformułowania przypadku oraz zastosowania różnorodnych metod interwencji. Autorzy wyczerpująco omawiają ograniczone powtórne rodzicielstwo, pracę wyobrażeniową, pracę z krzesłami, dialogi między trybami, empatyczną konfrontację i wykorzystanie relacji terapeutycznej na rzecz zmiany. Zwracają także uwagę na aspekt somatyczny, prezentując metody pracy z ciałem, które wzbogacają podstawowe techniki.
Zastosowanie poszczególnych metod przedstawiono w kontekście terapii wielu różnych problemów klinicznych, w tym traumy i traumy złożonej, zaburzeń odżywiania, jak również pracy ze sprawcami przestępstw oraz z parami. Uwzględniono także zagadnienia dotyczące krótkoterminowej terapii poznawczo-behawioralnej opartej na schematach i wykorzystania technik zaczerpniętych z terapii skoncentrowanej na współczuciu.
Ta ważna książka wyposaża czytelników w skuteczne narzędzia i pozwala od razu wdrożyć nowe sposoby pracy w praktyce. Skorzystają z niej nie tylko terapeuci z krótkim stażem, ale także ci doświadczeni, pragnący pogłębiać wiedzę i rozwijać umiejętności kliniczne.

Kreatywne metody w terapii schematów. Innowacje w praktyce klinicznej
Numer ISBN

978-83-8258-109-6

Wymiary

165x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

440

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3godu3
d3godu3
d3godu3
d3godu3