Trwa ładowanie...
d299yox
11-04-2022 12:00

Koniec żartu. Można się śmiać. Jak poczucie humoru może ci pomóc w życiu

książka
Oceń jako pierwszy:
d299yox
Koniec żartu. Można się śmiać. Jak poczucie humoru może ci pomóc w życiu
Tytuł oryginalny

Humor, Seriously: Why Humor Is a Secret Weapon in Business and Life (And how anyone can harness it. Even you.)

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Z poczuciem humoru nie trzeba się urodzić!
Poczucia humoru można się nauczyć!
I naprawdę warto to zrobić!
Śmiech ma potężną moc. Niezliczone badania dowodzą, że osoby z radosnym usposobieniem o wiele łatwiej osiągają swoje życiowe cele niż ponuracy. Jeśli lubisz się śmiać, potrafisz rozbawić innych – masz nie tylko o wiele większe szanse na stworzenie udanego związku czy błyskotliwą karierę, ale też o wiele lepiej radzisz sobie zarówno z szarą codziennością, jak i z sytuacjami kryzysowymi.
Osoby z dużym poczuciem humoru czasami są jeszcze odbierane jako te, które narażają swój autorytet. Absolutnie niesłusznie. Warsztaty autorek tej książki, uczące bardziej swobodnego podejścia do codzienności, cieszą się olbrzymią popularnością wśród kadry zarządzającej. Umiejętność zażartowania w odpowiednim momencie to jedna z kluczowych kompetencji miękkich – równie istotna jak charyzma, kreatywność czy zdolności motywacyjne.
Autorki omawiają zagadnienie humoru od bardzo praktycznej strony. Zastanawiają się, dlaczego tak bardzo różne rzeczy nas śmieszą oraz jak szukać i wykorzystywać w codziennym życiu elementy komiczne. Podpowiadają, jak zażartować, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie, przekazać trudne informacje, ale też wycofać się z już popełnionego faux pas.


Humor to rzecz magiczna: przegania strach i zadęcie, a robi miejsce dla kreatywności i siły woli. Ta książka podpowiada, jak korzystać z magicznej siły dowcipu jako narzędzia przywództwa i walki o dobro. Stanowi niesamowitą mieszankę wiedzy teoretycznej, sugestii strategicznych i przymrużenia oka.
Daniel H. Pink, bestsellerowy pisarz, autor książek Kiedy oraz Drive
Błyskotliwa, dowcipna i pomysłowa książka o tym, jak mądrze i z pomysłem posługiwać się dowcipem. Bynajmniej nie twierdzę tak tylko dlatego, że napisali w niej o mnie, że jestem błyskotliwa, dowcipna i pomysłowa. Kup ją!
Sarah Cooper, komiczka i autorka książki 100 Tricks to Appear Smart in Meetings
Przekonałem się (częstokroć na własnej skórze), że jeśli chce się być traktowanym poważnie, to nie można zbyt poważnie podchodzić do samego siebie. Moje zespoły zawsze najlepiej sobie radzą wtedy, gdy do problemów podchodzą ze swobodą – jednocześnie wykazując się pokorą i optymizmem – ponieważ dzięki temu łatwiej się buduje zaufanie. A poza tym tak jest fajniej. Ta książka powstała właśnie z takiego przepisu.
Eric Schmidt, były dyrektor generalny i członek kierownictwa Google (Alphabet)
Jeśli wydaje ci się, że w twojej firmie lepiej by się pracowało, gdyby wszyscy częściej się śmiali – sięgnij po tę książkę!
Chip Heath, bestsellerowy pisarz, współautor książki Decydujące momenty
Dowcip to przejaw społecznej odwagi. Właściwie zastosowany ma moc przeobrażania rzeczywistości. Ta książka to zbiór narzędzi, których nam potrzeba, aby sprawnie posługiwać się dowcipem w każdych warunkach.
Susan Cain, bestsellerowa pisarka, autorka książki Ciszej, proszę…


Dr Jennifer Aaker wykłada na Stanford Graduate School of Business i jest powszechnie uznawanym ekspertem w dziedzinie wpływu poczucia sensu na wybory ludzi oraz pozytywnego oddziaływania technologii na ich samopoczucie. Dr Aaker publikuje przede wszystkim w czasopismach naukowych, ale jej artykuły ukazywały się również w „The Economist”, „The New York Times”, „The Atlantic” oraz „Science”.
Naomi Bagdonas prowadzi działalność konsultingową, w której zajmuje się strategią i komunikacją z mediami. Przygotowuje dyrektorów i celebrytów do udziału w programach takich jak Saturday Night Live czy Today. Ukończyła kurs Upright Citizens Brigade Theater, a teraz podpowiada studentom Stanford Graduate School of Business oraz osadzonym w areszcie w San Francisco, jak produktywnie wykorzystywać humor.

Koniec żartu. Można się śmiać. Jak poczucie humoru może ci pomóc w życiu
Numer ISBN

978-83-8231-020-7

Wymiary

141x218

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

296

Język

polski

d299yox

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d299yox
d299yox
d299yox
d299yox