Trwa ładowanie...

Konflikt w Agorze. "Wyborcza" sięga po prawnika z Inicjatywy #WolneSądy

Trwa konflikt w Agorze między zarządem spółki a redakcją "Gazety Wyborczej". Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, redaktorzy naczelni gazety będą korzystać z pomocy adwokata Michała Wawrykiewicza, współzałożyciela Inicjatywy #WolneSądy .

Share
Mecenas Michał Wawrykiewicz
Mecenas Michał Wawrykiewicz Źródło: East News
d1xazqe

Przypomnijmy, że w Agorze od ponad miesiąca trwa ostry konflikt między zarządem spółki a redaktorami "Gazety Wyborczej" i portalu wyborcza.pl. Zarząd parł do połączenia biznesowego i częściowo redakcyjnego portalu Gazeta.pl z serwisem wyborcza.pl. Redaktorzy i dziennikarze "Wyborczej" zaprotestowali, uznając taką fuzję za "zamach stanu". Stanęło na tym, że zarząd ma się przyjrzeć, czy da się "Wyborczą" wydzielić z Agory, tworząc z niej spółkę zależną.

Jak nas informuje dziennikarz "Wyborczej", spór trwa. Tym razem źródłem konfliktu ma być osoba doradcy "Wyborczej".

Zobacz: Te programy kochała Polska

Nasz informator z "Wyborczej": - Chcemy, żeby w rozmowach na temat wydzielenia "Wyborczej" spod władzy zarządu Agory reprezentował nas mecenas Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy #WolneSądy. On już się zgodził i będzie nam doradzał. Już wcześniej nam doradzał, ale dotąd pozostawał w cieniu. Ale Agora zabroniła nam korzystania z zewnętrznych doradców. Oni chcą tylko swoich.

d1xazqe

- My jednak będziemy trwać przy Wawrykiewiczu, bo chcemy mieć swoich prawników i swoich ekspertów. Chcemy, żeby to wydzielanie już się zaczęło i żeby te prace już ruszyły. Sam Zarząd Agory nie ma problemu z zatrudnianiem zewnętrznych kancelarii, a my nie możemy, bo niby otworzymy mu dostęp do tajemnic firmy. Ale przecież on podpisuje zobowiązanie o zachowaniu tajemnicy - dodaje.

Poza tym, że jest współzałożycielem Inicjatywy #WolneSądy, Wawrykiewicz jest także jednym z inicjatorów Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS. Został uhonorowany nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej za działalność publiczną w 2018 roku.

Zapytaliśmy Ninę Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory, czy potwierdza te informacje.

Graboś: - Zarząd pracuje nad tym, aby jak najszybciej przystąpić do procesu analizy ewentualnego wydzielenia "Gazety Wyborczej" do oddzielnej spółki. To kwestia wewnętrzna i organizacyjna Agory i na tym etapie nie mamy nic do przekazania w tej sprawie. 

d1xazqe

Mecenas Wawrykiewicz nie skomentował dla nas tej informacji, zasłaniając się "tajemnicą adwokacką".

Ostatnio Wyborcza.pl ruszyła z kampanią reklamową, która ma ją wyraźnie odróżnić od Gazety.pl. W reklamie padają słowa: "Prawdziwa "Wyborcza" w internecie to Wyborcza.pl".

d1xazqe

Podziel się opinią

Share
d1xazqe
d1xazqe