"Kiepura pyskiem, a Konopacka dyskiem"
Na zdjęciu: Halina Konopacka na igrzyskach w 1928 r.
Po zakończeniu czynnej kariery sportowej w latach 30. Konopacka objęła stanowisko redaktorki naczelnej czasopisma sportowego "Start" i była aktywistką promującą sport kobiecy. W swoich publikacjach przekonywała, że "każda 'szanująca' się kobieta musi dbać o swój wygląd zewnętrzny. Chcąc zachować młodość, smukłą sylwetkę, estetyczne i żywe ruchy, musi odbyć codziennie swoją '10-minutówkę'". Jej międzynarodowe sukcesy sprawiły, że "w całej Polsce zaczęły powstawać Kobiece Kluby Sportowe. Narodziło się też wtedy powiedzenie o tym, kto i jak rozsławia dobre imię Polski: 'Kiepura pyskiem, a Konopacka dyskiem'."
W 1928 r. Konopacka stanęła na ślubnym kobiercu z płk. Ignacym Matuszewskim, szefem Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, późniejszym ministrem skarbu. "W trakcie kampanii wrześniowej pułkownik Matuszewski otrzymał rozkaz wywozu części narodowego złota ze skarbca Banku Polskiego poza granice kraju. 75 ton kruszcu załadowano na 40 autobusów, które następnie dotrzeć miały do Rumunii, skąd pociągiem przewieziono je do Francji. Za kierownicą jednego z tych autobusów – według wielu przekazów – siedzieć miała żona Matuszewskiego."
Po wojnie zamieszkali w USA, gdzie Konopacka założyła szkółkę narciarską, a także odkryła nową pasję – malastwo. Swoje prace podpisywała "Helen George". Po śmierci męża, który zmarł niespodziewanie w 1946 r., została projektantką i otworzyłą dom mody. Zmarła w Daytona Beach w 1989 r.