"Pierwsza dama Niemiec" - Viktoria von Dirksen
W 1918 roku baronowa Viktoria von Paleske wyszła za radcę Willibalda von Dirksena. W swojej berlińskiej rezydencji prowadziła polityczny salon, w którym chętnie gościła monarchistów i narodowych socjalistów. Hitler, poznawszy się z baronową w 1922 r., szybko stał się znakomitością tego środowiska. Viktoria otwarcie liczyła na to, że Trzecia Rzesza przywróci monarchię i uczyni cesarzem księcia Wilhelma, następcę tronu i regularnego gościa salonu.
Bratanica Viktorii, Sigrit von Laffert, cieszyła się szczególnymi względami Führera: otrzymywała od niego słodycze i gościła w jego loży teatralnej. W tym samym czasie Viktoria nawiązała zażyłe stosunki z Goebbelsem - choć zdarzały się sytuacje, gdy nie mogła znieść jego szyderstw. Jej wierność upadłemu cesarstwu doprowadzała czasem do nieporozumień z Hitlerem, jednak (zdaniem Henry’ego Pickera, wydawcy "Rozmów przy stole Hitlera") dyktator zawsze traktował ją z szacunkiem.
W miarę postępującej klęski Niemiec Viktoria oddalała się od przywódcy coraz bardziej - pewnego dnia podarła swoją książeczkę partyjną i wysłała kawałki Hitlerowi. Przeżyła go o rok - zmarła w rodzinnym majątku 2 maja 1946 roku.