Trwa ładowanie...
d5wij6s

Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór

książka
d5wij6s
Oceń jako pierwszy:
Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór
Rok wydania
Autorzy
978-83-237-5290-5.jpg
"__wlasne

Z dziećmi trzeba rozmawiać… prawie o wszystkim. Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangórautorstwa Jarosława Mikołajewskiego pomagają znaleźć odpowiedź na najtrudniejsze pytania w życiu dziecka.

Stajemy nierzadko przed ciężkim zadaniem wytłumaczenia małemu człowiekowi rzeczy, które trudno pojąć nawet dorosłym. Śmierć bliskiej osoby jest właśnie takim tematem - najłatwiej byłoby go przemilczeć. W takich chwilach często z pomocą przychodzi nam literatura.

Od kiedy Kasia sięgała pamięcią, czyli od zawsze, pan Jan był stary, ale nigdy niczego mu nie brakowało. Miał nos, uszy, nogi, ręce. Miał nawet włosy, choć mniej niż tata, Sebastian czy Bartek. A teraz włosów nie miał.

* Kiedy kiedyś jest opowieścią, która w prosty i bardzo przystępny sposób oswaja młodego czytelnika z tematem śmierci i odchodzenia.* W sobie tylko znany sposób - poetycko, choć realistycznie, niby zupełnie bezpośrednio, a pięknie - Jarosław Mikołajewski opowiada o śmierci jako o czymś naturalnym, jako o części naszego życia i śmierci. Sugeruje bardziej niż pokazuje ból straty, wydobywa wartość i piękno prawdziwej przyjaźni.

W odbiorze książki pomagają i doskonale ją uzupełniają ilustracje Doroty Łoskot-Cichockiej.Wszystkie składają się na kolaż różnorodnych form od rysunku, poprzez szkice, obrazy namalowane farbą, aż po wycinki jakby z gazet.

d5wij6s
Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór
Numer ISBN

978-83-237-5290-5

Wymiary

245x308

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

32

Podziel się opinią

Share
d5wij6s
d5wij6s
d5wij6s
d5wij6s